Lapunk elsőként írt arról, hogy a csalapusztai neoreneszánsz Kégl-kastély és a környező területek Matolcsyék egyik bejáratott emberéhez, a strómangyanús Stofa Györgyhöz kerültek: az ingatlan 1992 óta a Faltec Kft. tulajdonában van, ennek lett tavaly új tulajdonosa a SRES Zrt., Stofa egyik cége. Utóbbi cégnek korábban a jegybanki alapítványi ingatlanok kiszervezésében volt szerepe, Stofa György pedig a Matolcsy-körben tűnt fel többféle módon, többek között vezette a PADME alapítvány vagyonkezelőjét, az Optimát.
Az államosításig a Kégl család tulajdonában lévő, a rendszerváltáskor privatizált kastély évtizedek alatt egyre rosszabb állapotba került. Csakhogy miután kiderült a tulajdonosváltás, feltűnt, hogy a kastélyt nem kezdték felújítani, viszont pár perc sétára, az egykori angolpark területén egy rönkházat kezdtek építeni. Ez a terület viszont Natura 2000-es minősítésű, ezért ahogy megírtuk, egy eredetileg más okból tartott bejárás után a hatóságok feljelentést is tettek.
Erre kérdezett rá a Telex a Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányságnál, amely azt a választ adta: “a megjelölt helyen történt jogosulatlan fakitermelés miatt tettek feljelentést a rendőrségen, melynek kapcsán a Székesfehérvári Rendőrkapitányság lopás vétség gyanúja miatt rendelt el nyomozást ismeretlen tettessel szemben”.
A büntetőeljárás még folyamatban van, így bővebb tájékoztatást nem adtak, de ezek szerint nem a Natura 2000-es területen folytatott építkezés miatt folyik csak eljárás, hanem a rönkházhoz használt alapanyag miatt is.
A lap felveti: érdekes fordulat lenne, ha a százmilliárdos jegybanki botrányban az egyik szereplőt végül illegális fakitermelés miatt csípnék el.
Megkeresték kérdéseikkel az érintett Stofa Györgyöt és az Optima Befektetési Zrt.-t, de a cikkük megjelenéséig nem reagáltak.