szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Magyar tagja is van a világ mindegy ötven vezető kutatójának részvételével az oktatás területén induló globális kutatási programnak - írja a Világgazdaság.

Csapó Benő, a Szegedi Tudományegyetem Neveléstudományi Intézetének vezetője is részt vesz a Cisco, az Intel és a Microsoft által kezdeményezett projektben, amely a technológiai iparágak és a közszféra közötti együttműködést kívánja elősegíteni az oktatás területén. Olyan módszereket és technológiákat fejlesztenek ki, amelyekkel mérhető a XXI. századi tanítási-tanulási folyamat eredménye. 

Az oktatás távolról sem használja ki a rendelkezésre álló lehetőségeket, másrészt nem fejleszti kellő hatékonysággal azokat az alapvető készségeket, amelyekre a modern világban szükség van. Az alap- és középfokú oktatás nincs felkészülve arra, hogy már nemcsak egy szűk elitet, hanem széles tömegeket kell a felsőoktatásba való bejutáshoz szükséges szinten képezni - mondta Csapó Benő.


MTI Karrier

Átalakítják a szakképzést: hogyan, merre?

szociális tárca a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarával (MKIK) közösen a szakképzési rendszer egyik elemének az átalakítását fontolgatja - írja a Világgazdaság szerdai számában.

MTI Karrier

Mesterszakos diplomák: megállapodott az öt legnagyobb bölcsészkar

A tudományegyetemeken szerzett mesterszakos diplomák értékének megőrzése a célja annak a megállapodásnak, amely szerint mesterszakos felvételi rendszerük minél teljesebb összehangolására törekszenek a jövőben az ország vezető bölcsészettudományi karainak dékánjai.

Karrier

Hasznos tanácsok felvételizőknek

Talán soha nem felejtjük azokat a pillanatokat, amikor leadtuk jelentkezési lapjainkat a kiválasztott egyetemekre, főiskolákra. Nehéz döntés, nagy felelősség volt, aminek következményeit a mai napig, a munkaasztal mellett ülve is érezhetjük. A hvg.hu oktatási portálja ezeket az emlékeket, értékes tapasztalatokat szeretné összegyűjteni, az ebben segédkezőket pedig értékes nyereménnyel jutalmazza.

Orbán Viktor adókedvezményeket és LMBTQ-ellenes intézkedéseket ígért az évértékelőjében

Orbán Viktor adókedvezményeket és LMBTQ-ellenes intézkedéseket ígért az évértékelőjében

Olasz orvosok: Ferenc pápa még nincs túl a veszélyen, súlyos az állapota

Olasz orvosok: Ferenc pápa még nincs túl a veszélyen, súlyos az állapota

Stark Tamás: Ukrajna három éve harcol azokért az értékekért, amelyeket az Orbán-rendszer könnyelműen felad

Stark Tamás: Ukrajna három éve harcol azokért az értékekért, amelyeket az Orbán-rendszer könnyelműen felad

Nagy háború fenyegeti Európát – mondja egy osztrák fegyverkezési és Oroszország-szakértő

Nagy háború fenyegeti Európát – mondja egy osztrák fegyverkezési és Oroszország-szakértő