Tetszett a cikk?

Az új közoktatási törvény kidolgozása helyett először az önkormányzatok anyagi problémáit kellene megoldani, a közoktatás legnagyobb problémája ugyanis a pénzhiány – mondta Galló Istvánné, a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke egy interjúban.

- A decemberi Hoffmann-Pokorni vita óta sokan abban bíznak, hogy a Fidesz és a KDNP közötti, oktatással kapcsolatos nézetkülönbség elgáncsolja majd az új közoktatási törvény bevezetését. Ön is így gondolja?

Galló Istvánné: Nem szívesen bonyolódnék bele a két kormánypárt vitájába, de az tény, hogy a két koncepció (az új közoktatási törvény tervezetének december elején bemutatott, valamint két hete a szakmai szervezeteknek elküldött változat – a szerk.) nagy felbolydulást keltett, a megítélése nem egyértelmű. Rengeteg elemét támogatják a kollégáink, azt például mi is maximálisan pártoljuk, hogy létrehoznak egy pedagóguséletpálya-modellt, ugyanakkor a részletek miatt komoly aggályaink és sok kérdésünk van.

- Ezeket a kérdéseket feltették az oktatási államtitkárságnak is. Kaptak válaszokat?

Galló Istvánné: Azt már az elején le kell szögeznem, hogy szó sem volt társadalmi vitáról. A vita azt jelenti, hogy az előterjesztő leül mindazokkal, akiknek a véleményére kíváncsi, érvel az álláspontja mellett. Tudomásunk szerint az országban több ilyen fórumot tartott az államtitkárság, a szakszervezeteknek viszont nem adott erre lehetőséget. Nem látjuk, hogy a Közoktatási Érdekegyeztető Tanács javaslatai bekerültek volna a koncepció új változatába. Február 18-ra ismét összehívták az érdekegyeztető tanácsot, és azt mondták, hogy mindenki két-három percben mondhatja el a véleményét. Egy ilyen anyagról két-három percben nem lehet kifejteni a véleményünket, ezért csak annyit mondtam, hogy így, ebben a formában nem javasoljuk kormány elé terjeszteni az anyagot, részletes indokainkat írásban juttatjuk el az államtitkársághoz.

Az interjú folytatását az Eduline oktatási oldalon olvashatja.

Karrier

Egyetemek a Facebookon: mi a helyzet itthon?

2010 szeptemberében egy amerikai egyetem, a Harrisburg University of Science and Technology egyhetes tilalmat rendelt el campusa területén a közösségi oldalak használatára. Az akció nem szankció volt, hanem figyelemfelkeltés: arra akarták ráébreszteni a diákokat, hogy elengedhetetlen részévé vált az életüknek a Facebook és a Twitter – a hallgatók pedig nem győztek csodálkozni azon, hogy sokkal hatékonyabban tudnak részt venni az előadásokon és szemináriumokon, ha közben nem webkettőznek a laptopjukon.

MTI Oktatás

A PDSZ nem támogatja az új törvény tervezetét

A szakszervezet elnöke kifogásolta, hogy a készülő törvényt "kerettantervként akarják megalkotni", illetve a "lényeges pontokat miniszteri rendeletben, egyeztetés nélkül" tudnák szabályozni.

„Az elmúlt tíz évben több tízezer gyerek életére voltunk hatással”

„Az elmúlt tíz évben több tízezer gyerek életére voltunk hatással”

Divinyi Réka: Mostanában érzem először azt, hogy nem vagyok anyagilag biztonságban

Divinyi Réka: Mostanában érzem először azt, hogy nem vagyok anyagilag biztonságban

Újra feltalálná a féket is a Mercedes az elektromos autók miatt

Újra feltalálná a féket is a Mercedes az elektromos autók miatt

Egy budapesti gyermekotthon második emeletéről esett ki egy kisfiú

Egy budapesti gyermekotthon második emeletéről esett ki egy kisfiú