Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Michael Glos német gazdasági miniszter meg szeretné akadályozni, hogy hasznot húzzanak az EU-támogatásból azok a cégek, amelyek termelésüket az úgymond olcsóbb közép- és kelet-európai országokba helyezik át. A beruházások küszöbértéket 25 millió euróban állapítaná meg.
Glos szerint a jelenlegi támogatási szabályokat szinte lehetetlen elfogadtatni a polgárokkal, az adófizetőkkel és az érintett munkavállalókkal. Az új beruházások miatt ugyanis jelentős számban szűnnek meg munkahelyek az unió más részében. A miniszter ezért szeretné, ha nagyobb szerepet kapnának a nemzeti kormányok az EU-támogatás rendszerének ellenőrzésében.
A német gazdasági miniszter 25 millió euróban állapítaná meg azt a küszöbértéket, amelyen felül az áttelepülő cég új beruházása már nem húzhatna hasznot az EU-támogatásból valamelyik közép- és kelet-európai országban.
Glos lépésében valószínűleg szerepet játszik egy éppen aktuális konfliktus: a svéd Electrolux konszern 2007-ben meg akarja szüntetni 1700 embert foglalkoztató nürnbergi gyárát és a mosógépek, mosogató gépek, egyéb háztartási eszközök gyártását Lengyelországban akarja folytatni. A lengyelországi gyár beindításánál az Electrolux közvetetten hasznot húzhat a Lengyelországnak járó EU-támogatásokból, amelyekben a német adófizetők pénze is benne van. A nürnbergi gyárban jelenleg meghatározatlan időre szóló sztrájk folyik.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Egy akvizíció során a vételár mellett az adózási következményeket is hasznos számba venni a tranzakció tervezésekor.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Egy komoly korrupciós ügy állhat a hátterében annak, hogy meghalt Roman Sztarovojt volt orosz közlekedési miniszter.
A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.
A kolónia egyre nő, megoldás még nincs.
Kiara Lord posztolt egy szelfit.
Ez a HVG kvízjátéka.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?
Az 51 éves brit szakember húsz éven át dolgozott a Red Bullnál.
Több programmal, több hullámban telepítenek elektromosautó-töltő pontokat Magyarországra, ám a legszűkebben ellátott régiókba csak évek múlva érnek el.