Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Bűnösnek mondta ki a kínai bíróság a GlaxoSmithKline (GSK) brit központú multinacionális gyógyszergyártó cég kínai vállalatát vesztegetés miatt és 3 milliárd jüan (118 milliárd forint) értékű bírság megfizetésére kötelezte pénteken - jelentette a kínai online média.
A cég Kínáért felelős volt vezetőjét, a vesztegetések irányítójának tartott Mark Reillyt három év felfüggesztett börtönre ítélték. A férfi hónapok óta nem utazhatott, s várhatóan kiutasítják az országból. A vállalat teljes mértékben elfogadta a tényeket és a felvonultatott bizonyítékokat, valamint az ítéletet. A büntetést minden jel szerint a cég kínai vállalkozásainak eredményéből fogják kifizetni. A GSK összeladásainak körülbelül 3 százalékát adják a kínaiak.
A per során bizonyítottnak találták, hogy a GSK China "pénzt, illetve egyéb vagyontárgyat ígért nem kormányzati alkalmazásban álló személyeknek tisztességtelen üzleti haszon reményében". Az eljárást "súlyos gazdasági bűncselekmények miatt" indították, mert - a vád szerint - hat év során mintegy 3 milliárd jüant (118 milliárd forint) fordítottak megvesztegetésre.
A közbiztonsági tárca korábbi közlése szerint a GSK alkalmazottai hivatalnokokat, vezetőket fizettek le nagy összegekkel, gyógyszeripari szervezeteket, alapítványokat vesztegettek meg, kórházakat és orvosokat pénzeltek közvetlenül és közvetve, hogy növeljék eladásaikat, vagy emeljék termékeik árait. A vesztegetések kivitelezésébe több mint 700-an voltak bevonva. A nyomozás indításakor négy vezetőt vettek őrizetbe. Ők végül ugyancsak 2, illetve 3 év felfüggesztett börtönt kaptak.
A napvilágra került részletek arról árulkodtak, hogy a GSK vezetői a kenőpénzt, ami a gyógyszerárak 20-30 százalékát is kitehette, utazási irodák közbeiktatásával és "projektmenedzseléssel" juttatták el a "kedvezményezetteknek". A GSK-t a nyomozás vezetője "keresztapának" - nevezte.
A 2013 júniusában kezdődött, több mint egy éves nyomozás, illetve a Hunan tartomány székhelyén, Csangsában tartott bírósági tárgyalás lezárultával a cég külön közleményben kért bocsánatot a betegektől, az orvosoktól, a kórházaktól és kínai kormánytól. Mint fogalmaztak, a GSK China megsértette a vállalat saját működési szabályait is, törvényellenes cselekedetei ellentétesek a vállalat által képviselt értékekkel és normákkal.
Andrew Witty, a Glaxo vezérigazgatója úgy fogalmazott, hogy a történtek a cég számára súlyos csalódást jelentenek, az esetből tanulni fognak. Az értékesítési gyakorlatban alapvető változásokat ígért.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”