Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Egy vállalati rendezvényt előkészítő pincér letörte a londoni British Museum felbecsülhetetlen értékű, római kori Vénusz szobrának a hüvelykujját. Az eset még tavaly decemberben történt, de az intézmény csak most csütörtökön árult el, mi történt. A Townley Vénusz szobrot már helyreállították.
Az esetről az The Art Newspaper számolt be, amely úgy tudja: a pincér túl közel dolgozott az alacsony talapzaton álló szoborhoz, és letörte a két méter magas nőalak jobb kezének hüvelykujját.
A British Museum csütörtökön közölte, hogy a szerencsétlen esetet "komolyan vették", és az eseményért felelős személyeket megfelelő képzésben részesítették a műtárgyak védelméről. "Szakembereink teljes egészében helyreállították a műtárgyat, amelyet továbbra is kiállítanak" – tették hozzá.
A Townley Vénusznak már hiányzik a mutatóujja, amely még azelőtt tört le, hogy a szobor a londoni múzeumba került.
A szerelem istennőjét félmeztelenül ábrázoló szobor egy Kr.e. negyedik századi görög Vénusz szobor római kori márványmásolata, valamikor az első vagy a második században készült. Nevét Charles Townley brit műgyűjtőről kapta, aki megvásárolta az 1775-ben Róma Ostia kikötőjének fürdőiben feltárt ókori szobrot. A British Museum 1805-ben vette meg a műkincset.
2012-ben egy látogató letörte a Vénusz kezének egy részét, a korábbi törés mentén megsérült szobrot helyreállították.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.