Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Indul a szolgálati idő rendezésével kapcsolatos adategyeztetési eljárás.
Még idén elkezdődik a szolgálati idő rendezésével kapcsolatos adategyeztetési eljárás az 1964 és 1969 között születetteknél – írta meg az Ado.hu. Az eljárásra a nyugdíjtörvény miatt van szükség: most kiderülhet, ha az érintettekről valamilyen fontos adat nem jutott el korábban a nyugdíjbiztosítási szervekhez.
Ebben az eljárásban kell átnézni, hogy jól rögzítették-e a hivatalok a szolgálati időről szóló kimutatásokat, nincs-e olyan időszak, amikor az illető dolgozott, mégsincs ott az adatok között. A hivatal elküldi minden érintettnek a kimutatást a szolgálati idejéről, és mellé egy válaszlevélűrlapot is, ebbe elég az észrevételeket beírni. Ez azoknak is fontos lehet, akinek volt szolgálati időnek minősülő, de nem járulékfizetéssel szerzett időszakja, mert ezek nem szerepelnek a nyilvántartásban.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
Egy szomszédos és egy visegrádi ország is a dobogón, de vajon hányadik helyre került Magyarország?
Idén legjobb esetben 0,8 százalékponttal mérséklik az inflációt a kormányzati árkorlátozások, de minél többet hosszabbítgat a kormány, a hatás annál csekélyebb lehet.
A portál forrásai szerint kínaiak érkeznek a helyükre.
A független országgyűlési képviselő mai demonstrációjára kevesebben gyűltek össze mint a múlt héten.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.