Változások az adózás rendjében – mire kell figyelniük a cégvezetőknek?
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Hárommilliárd forintot kellene a Bp2017 Kft.-nek kifizetnie, miközben a bankszámláján és a pénztárában együtt 100 millió forint van.
Közel két hónappal a május 31-i határidő után beadta a 2018-ról szóló éves beszámolóját a 2017-es vizes világbajnokságot szervező Bp2017 Nonprofit Kft. A G7 vette észre a beszámolót, amely nem túl szép számokat tartalmaz: a cég közel 900 millió forint veszteséget hozott össze tavaly.
Annak, hogy működött a vállalat még 2018-ban is, az a magyarázata: az eredeti tervvel ellentétben nem szüntették meg a vizes vb után, hanem több budapesti sportesemény szervezését is megkapta. Tavaly összesen 479 millió forint bevétele volt, miközben 2,6 milliárd forintot fizetett különböző szolgáltatásokért, bérekre és más személyi kifizetésekre pedig 822 millió forintot költött el.
Ennél is nagyobb baj az, hogy 3 milliárd forint olyan kötelezettsége van, amelyet egy éven belül ki kellene fizetnie a beszállítóinak, miközben a bankszámláján 85, a pénztárában 15 millió forint van. Feltüntettek ugyan közel 2 milliárd forintnyi készletet, amelynek az eladásából pénzhez juthatnak, de ebben benne vannak például a vb-re készített kabalafigurák, más merchandising termékek, valamint a Duna Aréna büféjének árukészlete is, amelyeket nem nagyon lehet könnyű eladni. Még nehezebb lehet pénzzé tenni a két medencét, amelyeket a készletek közé soroltak.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Az űrgazdaság egyre szélesebb lehetőségeket kínál már a kisebb cégek számára is. Pályázati források is rendszeresen elérhetők a vállalkozások számára.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Nyolc nap leforgása alatt elajándékoztak, majd eladtak egy jelenleg 300-400 millió forintot érő telket Budapest XII. kerületében – mindezt úgy, hogy a tulajdonos erről semmit sem tudott. Azóta egy konténer is megjelent a területen, a csalás áldozata pedig nem tehetne semmit egy esetleges építkezés ellen sem, mert jogilag már nem az övé a telek. A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.
A miniszter szerint nem a MÁV munkatársain múlt, hogy nem tudtak előbb segítséget nyújtani a bajba került utasoknak.
Talán mindenki halott már Bugyiról és Taktaharkányról, ám ezeken kívül is rengeteg érdekes nevű település van Magyarországon. Játsszon velünk!
A viharkároknak mintegy 10-12 százalékát okozzák fakidőlések, ágtörések.
Az oroszok MS001 drónja már nem koordinátákkal dolgozik a csapás előtt, hanem maga választja ki a célpontokat.