Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Bár a koronavírus-járvány miatt főleg a budapesti turizmus omlott össze, ennek ellenére az Orbán-kormány egy fillérrel sem támogatja a budapesti szálláshelyeket – írja az Mfor.
Katasztrófa a magyar turizmusban: 93 százalékos a visszaesés
A turizmus ágazatban nagy a gond, de ez nem jelenti azt, hogy ne lennének tökéletes úti célok Magyarországon. A kínálat az olcsótól a luxusig megvan, és ha valaki csak a tavakat és a borvidékeket végigjárja, öt évre elég programot talál - mondja Varga G. Gábor, szenvedélyes utazó.
Vidéken ráadásul már szinte az összes szálloda kinyitott, míg Budapesten számos, nemzetközileg is ismert szálloda még zárva van. A turizmust és a szállodaipart a kormány a Kisfaludy-programon keresztül igyekszik menteni, amit eredetileg úgy találtak ki, hogy csak vidéki szálláshelyek pályázhatnak, a legfeljebb 8 szobás szálláshelyének tulajdonosai részt vehetnek egy 60 milliárd forint keretösszegű támogatási programban.
Ennek célja, hogy 28 ezer szálláshely összesen 55 ezer szobájának mindegyike szobánként 1 millió forint támogatást kapjon még ebben az évben, annak érdekében, hogy ezzel is támogassák a magyar kisvállalkozókat a válságból való kilábalásban – így szól a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) legutóbbi pályázati felhívása.
Az Mfor hozzáteszi, a támogatási igényt július 15-ig lehet benyújtani, de fővárosi helyek nem pályázhatnak. Úgy fogalmaznak, igaz, hogy a korábbi Kisfaludy-programok is a vidéki helyekre lettek kitalálva, de ezen a koronavírus-járvány után sem változtatott a kabinet. A lap rávilágít arra is, hogy a magyarországi vendégéjszakák 40-45 százaléka Budapesten realizálódik.