8,2 milliárdból fejlesztik a nagybani piacot Békéscsabán

A békéscsabai piacon közel 8 milliárdért a Swietelsky dolgozhat, de egy másik cég is kapott egy majdnem negyedmilliárdos megbízást.

  • MTI MTI
8,2 milliárdból fejlesztik a nagybani piacot Békéscsabán

A kormány hozzájárulása révén 8,2 milliárd forintot fordíthat Békéscsaba a helyi piac fejlesztésére – közölte hétfőn Herczeg Tamás fideszes országgyűlési képviselő. Az összeget Modern városok program részeként, 2023-ig kapja meg a város.

Új nagybani piacot és egy háromszintes, csaknem 300 helyes parkolóházat alakítanak ki, a jelenlegi piac helyén pedig hatezer négyzetméteres, részben fedett vásárcsarnok épül – közölte ezt már Sódar Anita, a Békéscsabai Városfejlesztési NKft. ügyvezetője. A kivitelezőket feltételes közbeszerzésen versenyeztették, két cég nyert:

  • az új nagybani piacot mintegy nettó 210 millió forintért a helyi Galéria Invest Kft. alakíthatja ki;
  • a vásárcsarnokon és a parkolóház megépítésén a Swietelsky Magyarország Kft. dolgozhat, nettó 7,7 milliárd forintból.

A piacon évente 700-800 ezer ember fordul meg. Egy forgalmasabb szombaton tízezer ember látogat ki, míg a környéken legalább ezer autó parkol.

Hogy pontosan mennyit ad a piacra a kormány, az nem derül ki a közmédia beszámolójából, de idézik Orbán Viktort, aki 2016-ban azt mondta, a vásárcsarnok bővítésére 5,2 milliárd forintot kért a polgármester. A miniszterelnök akkor az összegből arra következtetett, hogy "ebből Magyarország legnagyobb vásártere lesz".

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.