Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A Selfridges licitje négymilliárd fontról indul, a tulajdonosok nem akarják tovább vinni a legendás luxusáruházláncot.
Aukcióra bocsátják a tulajdonosai a Selfridges luxusáruházat, a kiindulása ára 4 milliárd font – írta a Guardian. Néhány hete halt meg ugyanis a tulajdonos Weston család (mellesleg Kanada leggazdagabb családja) legidősebb tagja, W. Galen Weston, aki még eredetileg 2003-ban 628 millió fontért vásárolta meg az áruházat. Az üzletet ezek után egyik családtag sem vinné tovább.
A Selfridges ráadásul „csomagban jön”: az ajánlat részét képezi a Selfridges négy üzlete az Egyesült Királyságban, a Brown Thomas és Arnotts Írországban, valamint a De Bijenkorf luxusáruház Hollandiában.
Már korábban is pedzegették, hogy vajon eladják-e az áruházláncot, amely a járvány alatt elég nagy veszteséget szenvedett el, azonban az egyik legjobban működő, kultikus luxusáruházról van szó.
Az áruházat egyébként 1909-ben nyitotta egy amerikai vállalkozó, Harry Gordon Selfridge.
A tervek szerint év végére eladhatják az áruházakat, de a hírek szerint az is benne van a pakliban, hogy a család végül visszalép és mégsem adja el a Selfridges-t.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.