szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A Selfridges licitje négymilliárd fontról indul, a tulajdonosok nem akarják tovább vinni a legendás luxusáruházláncot.

Aukcióra bocsátják a tulajdonosai a Selfridges luxusáruházat, a kiindulása ára 4 milliárd font – írta a Guardian. Néhány hete halt meg ugyanis a tulajdonos Weston család (mellesleg Kanada leggazdagabb családja) legidősebb tagja, W. Galen Weston, aki még eredetileg 2003-ban 628 millió fontért vásárolta meg az áruházat. Az üzletet ezek után egyik családtag sem vinné tovább.

A Selfridges ráadásul „csomagban jön”: az ajánlat részét képezi a Selfridges négy üzlete az Egyesült Királyságban, a Brown Thomas és Arnotts Írországban, valamint a De Bijenkorf luxusáruház Hollandiában.

Már korábban is pedzegették, hogy vajon eladják-e az áruházláncot, amely a járvány alatt elég nagy veszteséget szenvedett el, azonban az egyik legjobban működő, kultikus luxusáruházról van szó.

Az áruházat egyébként 1909-ben nyitotta egy amerikai vállalkozó, Harry Gordon Selfridge.

A tervek szerint év végére eladhatják az áruházakat, de a hírek szerint az is benne van a pakliban, hogy a család végül visszalép és mégsem adja el a Selfridges-t.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Dobos Emese Gazdaság

A java még csak most jön? Dominóként dőlhetnek be a divatcégek

A koronavírus-járvány miatt, alatt nem csak Magyarországról vonult ki számos ismert divatmárka, illetve -kereskedő. Világszerte amolyan tisztítótűzként söpör végig a válság a divatkereskedelmen, nem kímél sem tömeggyártót, sem patinás luxuscéget. De nagyon úgy tűnik, a fast fashion uralmát nem fogja megdönteni ez az időszak sem.