A tavalyi évet még nagyobb veszteséggel zárták Tiborcz István luxusszállói

Egyelőre sem a turai kastélyszálló, sem pedig a tarcali ötcsillagos szálloda nem tud profitábilisan működni – írta az Mfor.hu.

  • hvg.hu hvg.hu
A tavalyi évet még nagyobb veszteséggel zárták Tiborcz István luxusszállói

426 millió forintos mínusszal zárta az előző, 2021-es évet a TRA Real Estates Kft., az a cég, amelyik a turai kastélyszállót üzemelteti – írta meg az Mfor. A lap szerint a két évvel korábbi, 2020-as veszteség 237 millió forint volt. A szálló a miniszterelnök vejének, Tiborcz István érdekeltségébe tartozik.

A társaság tavaly majdnem megtízszerezte az értékesítésből származó árbevételét (127 millió forint után 1,22 milliárd folyt be a kasszába), de ezzel párhuzamosan a kiadások is jócskán megemelkedtek: az anyagjellegűek több mint a triplájára, 215 millióról 742 millióra, a személyi jellegűek 149 millióról 509 millióra. A személyi jellegű ráfordítások emelkedésének oka, hogy a cég tavaly bővítette a létszámot: 42-ről 65-re nőtt az átlagos foglalkoztatotti létszám. A munkatársak átlagosan pedig bruttó 474 335 forintot kerestek az előző évi 406 609 forint után.

A Témadesign Kft., az a cég, amelyik a tarcali ötcsillagos szállodát üzemelteti, és amelyik szintén Tiborcz érdekeltsége, 172,3 millió forintos veszteséget könyvelt el tavaly az előző évi 103 millió forintos mínusz után. Ennél a társaságnál pedig még a bevétel is csökkent: a korábbi 333,5 millió után 327,8 milliót könyveltek el tavaly. A költségeket azonban nem sikerült kordában tartani, ugyanis a csökkenő bevételekkel szemben az anyagjellegű és a személyi jellegű ráfordítások is egyaránt növekedtek. És nem is kevéssel: az anyagjellegűek 6 százalékkal, 212 millióra, a személyi jellegűek pedig 33 százalékkal, 228,9 millióra – írta az Mfor. A cégnél tavaly 38 főről 42-re nőtt az átlagos dolgozói létszám, az átlagos havi bruttó bér pedig 305 265 forintról 365 787 forintra emelkedett.

A portál hozzáteszi, hogy a már többször is említett anyacég, a BDPST Zrt. sokkal jobb évet zárt tavaly, mivel több bevételhez is jutott és a(z egyéb) leánycégektől befolyó osztalékok révén több mint 12 milliárdos nyereséget könyvelhetett el.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Aktuális pályázatok

Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.