Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Levették a kínai közösségi oldalakról vagyonukkal villogó influenszereket, mert a kormányzatnak nem tetszik, ahogy hivalkodnak a gazdagságukkal. Milliós követőszámú profilok mentek a lecsóba, köztük a jádéval és gyémánttal kivert ruháival villogó „kínai Kim Kardashiané”.
Kitiltották a kínai közösségi oldalakról a kínai Kim Kardashiannak becézett influenszert, Vang Hongcsuanhszinget (Wang Hongquanxing), miután az állami internetfelügyelet úgy ítélte meg, hogy tevékenysége túlságosan hivalkodó. Az illető többek között olyan állításokat tett, hogy soha nem hagyja el az otthonát anélkül, hogy legalább tízmillió jüan (490 millió forint) értékű ékszert nem akaszt magára.
A döntés – amely további több tucat influenszert érintett – a kínai kormány új irányvonalát követi, amelynek célja, hogy minél nagyobb befolyással legyenek a nyüzsgő közösségimédia-felületeken zajló folyamatokra – írja a Financial Times.
Az érintettek fiókjai eltűntek a Weibóról, a Toujinről (a TikTok kínai verziója) és a Hsziahongsuról. A polgári nevén Vang Hongcsuan (Wang Hongquan) oldalát a hatóság szerint azért függesztették fel, mert „nem tartotta be az önfegyelem” szabályait. A kampány még áprilisban indult, azzal, hogy fellépjenek mindenkivel szemben, aki
szándékosan mutat be a gazdagságot hangsúlyozó, pazarló életmódot.
A kormányzat látványosan fitogtatta a hatalmát – idézte a lap a Leideni Egyetemen a kínai digitális világot kutató Carwyn Morrist, aki szerint a lépéssel erkölcsösebb és becsületesebb képet tudnak mutatni magukról.
A Financial Times hozzáteszi, hogy ugyan a hivatalos adatok szerint 5 százalékos a kínai gazdasági növekedés, ám a valós helyzet ennél rosszabb lehet. Emiatt a kormányzat különösen érzékeny az elégedetlenséget szülő lehetséges tényezőkre. „Ha egyszer elkezd terjedni az anyagiasság, az rossz hatással lehet a tizenévesekre… Ezért meg kell állítani, hogy ellepje az internetet a luxus trendje” – idézték az állami Beijing Newst.
Vang, akinek a Toujinen 4,3 millió követője van, jádéval és rózsaszín gyémántokkal kivert öltözetben szokott villogni és egyszer azzal is kérkedett, hogy hét luxuslakása van Pekingben.
A többi letiltott influenszer között ott van többek között
A kínai kiberhatóságnak nem ez az első a fiatalok és általában a népesség erkölcsét megóvni szándékozó kampánya, tiltottak már be a kormányzati narratívától eltérő véleményvezéreket vagy léptek fel betiltásokkal az online zaklatás ellen, éppen egy nagy pártkongresszus előtt, tavaly pedig a „nemi ellentét” (valójában a feminizmus), illetve az osztályellentétek jegyében tettek hasonló lépéseket.
A lépések megosztják a közönséget. Van, aki szerint teljesen fölösleges, hiszen a fuksszal villogó hírességek már unalmasak, mások pedig arra hívják fel a figyelmet, hogy
nem a pénzüket feltűnően szóró szereplők elrejtése fogja megoldani a szegénységet.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.
15–9-re nyertek a mieink.