Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Hivatalosan ilyenkor egy fizetésképtelenné vált társaság három nap elteltével csődbe megy.
A szerdai határidőig se tudta visszafizetni a kötvényeseknek az évi 7 százalékot fizető, 200 millió eurónyi – 80 milliárd forint névértékű – kötvényét a Bige László tulajdonában álló Nitrogénművek. Csak a kamatot tudták kifizetni a héten, Bige Zoltán stratégiai igazgató (Bige László egyik fia) a minap azt mondta, hogy a cég pénzügyi nehézségeit részben a diszkriminatív és „kezelhetetlen” adó okozza, amit bíróságon támadnak.
Ha egy cég fizetésképtelenné válik, akkor hivatalosan három napon belül csődöt kell jelentenie, aztán megindul a csődeljárás. Ezzel kapcsolatban a Nitrogénművek még nem közölt semmit, legfrissebb közleményük szerint folytatják „konstruktív” tárgyalásaikat az Ad Hoc Grouppal, amely a kötvényesek több mint 75 százalékát képviseli. A tárgyalásokkal kapcsolatban Bigéék optimisták, további információkat viszont csak későbbre ígérnek.
A Telex információi szerint a kötvényesek eddig nem adták a jóváhagyásukat a Nitrogénművek megegyezési javaslataira, nem érkezett elegendő támogatás az úgynevezett Consent Solicitation ajánlat elfogadásához. A lap úgy tudja, egy ilyen helyzetnek azért is erős következményei lehetnek, mert ilyenkor az úgynevezett cross default szabályok miatt a társaság egyéb kötelezettségei is esedékessé válhatnak, vagyis a bankok az egyéb adósságok visszafizetését is kérhetik.
A Telex szerint a kötvényesek továbbra is fedezeteket szeretnének, ami lehet a részvények bizonyos százaléka, esetleg ingatlanfedezet (jelzálog) az épületekre.
(Nyitóképünkön Bige László)
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Magyar Péter azt mondja, van receptje a lakhatási válság ellen. A feladat nem kicsi: lakhatási szakértőt, az építéstörténet szakértőjét és a témával foglalkozó szociológust is kérdeztünk az emberemlékezet óta tartó lakhatási válság okairól és a fordulat lehetőségéről.