Végignéztük a kulturális megszorításokat: van, amiért nem kár, van, amiért nagyon is
Az Orbán-rendszer egyik legnagyobb kultúrát érintő megszorító csomagjáról döntött a miniszterelnök, köztük emblematikus beruházások is szerepelnek.
Az Orbán-rendszer egyik legnagyobb kultúrát érintő megszorító csomagjáról döntött a miniszterelnök, köztük emblematikus beruházások is szerepelnek.
A rajzfilm 1975-ben készült magyar-amerikai koprodukcióban, megtörtént események alapján.
Hogyan tűnhetett el Mengele, visszatekintve milyennek látja a rendszerváltást Demszky Gábor, miért mentette meg a Nobel-díjas német tudós zsidó munkatársát, milyen élményei voltak monarchiabeli utazásai során a Svejk írójának, mit gondol az angol nyelvről Nádasdy Ádám, hogy indult romlásnak a Balaton már a Kádár-korban – efféle utazásokra invitálnak a külföldi és magyar szerzők a könyvfesztiválra megjelentetett köteteikben. A gazdag kínálatból a HVG ismét szubjektív válogatást készített.
Az elmúlt tíz év legnagyobb koncertsorozatára vállalkozik az ausztrál énekesnő.
A pesti humoron nevelkedett, és Izrael első számú humoristája vált belőle. A 100 éve született Efrájim Kishon igazi világhíresség és választott hazájának egyik legsikeresebb népszerűsítője volt.
Az európai film élő legendáját díjazták Budapesten, aki beszédében a filmes örökség megőrzését és a filmedukáció fontosságát hangsúlyozta, de felemelte szavát a kultúra kisajátítása ellen is.
A legnagyobb olasz dívák egyike igen kerek és méltóságteljes évfordulót ünnepel szeptember 20-án. Fotókkal idézzük meg életútjának néhány emlékezetes pillanatát.
A Harry Potter-regények íróját arról kérdezték, írna-e űrben játszódó regényt, erre válaszul közölte, hogy ha nem is űrbeli, de futurisztikus könyvet ír éppen.
Moore arról beszélt, hogy mivel akkoriban Bruce Willis a férje volt, pontosan tudta, mennyit kap egy férfi egy filmszerepért. Azt gondolta: ő miért is ne kaphatna ugyanannyit?
A Netflix valaha készült legsikeresebb sorozata a Squid Game (magyarul: Nyerd meg az életed) volt; hamarosan itt az új évad premierje, de még mindig nem tudni túl sokat a folytatásról.
A címe Mi vagyunk Azahriah, a plakátról pedig az is kiderül: a film korhatáros lesz.
Az amszterdami kormány már tavaly is úgy határozott, hogy a lopott tárgyak hiába kerültek múzeumba, akkor is vissza kell adni őket Indonéziának. Más országok is sorban állnak.
Bár előrehaladott fázisban van a Makovecz Imre munkásságát bemutató jövő évi életmű-kiállítás szervezése – amelynek megvalósításhoz nemrég 80 millió forint támogatással járult hozzá Lázár János tárcája – a világhírű építész két évtizede tervezett templomának felépítésével kapcsolatban továbbra is sok a bizonytalanság. Valami azonban mozdulni látszik. Az építési és beruházásügyi miniszter ugyanis az eredetileg a budai Apor Vilmos térre elképzelt alkotás megvalósításához is folyósítani rendelt egy – igaz, a többmilliárdos beruházás méreteihez képest elenyésző – 60 millió forintos költségvetési támogatást.
A szimfonikus zenekarnak lesz közös koncertje Pál István Szalonnával és bandájával, Puccinit pedig soulslágerekhez hasonlítják majd.
Nem szokványosan reagált a The Smiths egykori énekese arra, hogy korábbi együttestársa, Johnny Marr bebizonyította, semmiben nincs igaza, amivel Morrissey őt vádolta.
Huszonnégy országból 31 fotográfus képeit mutatja be az idei World Press Photo kiállítás, amely csütörtök este nyílt meg Budapesten, a Biodómban, miután állami intézmény már nem fogadta a kiállítást, amelyen néha meleg emberekről is láthatók képek.
Az idei fődíjat egy, a halott unokahúga testét ölelő palesztin nő képe nyerte.
A Szegény párák és A kedvenc rendezője különös filmmel – sőt, tulajdonképpen három különös filmmel – tért vissza, és az se meglepő, hogy épp a főszereplő színész játékát ismerték el nagydíjjal: bármelyik színész megérdemelte volna. Megnéztük az év egyik leggroteszkebb filmjét, A kegyelem fajtáit.