Ez volt az első alkalom, hogy az évente rendezett megmérettetésen magyar művésznek ítélték oda az első díjat. Ugyancsak most először fordult elő a verseny több mint 50 éves történetében, hogy a győztes egy tenorista lett. A győzelemmel több belgiumi koncertlehetőség is jár.
A Liszt Ferenc Zeneakadémián végzett, majd a németországi Augsburgban is tanulmányokat folytató Brickner Szabolcs a hét elején kezdődött döntőben Meyerbeer-, Britten-, Mahler-, Verdi- és Csajkovszkij-művekkel lépett fel, és a sajtó már szerdai szereplése után győzelmi esélyesként, zenei tekintélyként írt a magyar énekesről.
Az immár több mint fél évszázados múltra visszatekintő verseny a két világháború között uralkodott I. Albert belga király felesége, Erzsébet királyné nevét viseli: az ő zeneszeretetének, műpártolásának köszönhető, hogy 1937-ben egy alapítványt hoztak létre és megtartották az első ilyen seregszemlét fiatal virtuóz hegedűművészek számára, majd következő évben a fiatal zongoristák léphettek a közönség elé. A verseny célja az, hogy nevet, elismerést és szereplési lehetőségeket nyújtson a tanulmányaik végén járó, de a zenei világban még koruknál fogva alig ismert művészeknek.