A megoldatlan konfliktusok földjévé vált a Közel-Kelet az Éjféli pöröly után
Az Irán elleni háborúval tetőzve az elnyúló közel-keleti konfliktus alapvetően megváltoztatta az erőviszonyokat a térségben.
Folytatják az engedélyeztetési küzdelmet a Zöld Pardon kinyitásáért. A különböző engedélyeket azonban immár nem egy, hanem három cég kéri - írja a Magyar Narancs Online.
A Zöld Pardonnak többféle önkormányzati, hatósági engedélyt kell szereznie ahhoz, hogy rendezvényeket tarthasson a Rákóczi híd lábánál rohamtempóban épült létesítményben. A hasonlóan lendületes jogi eljárás azonban április közepén megakadt. A XI. kerület összeférhetetlenség miatt az elején kizáratta magát az építésügyi folyamatból, s a fővárosi kormányhivatalt kérte az ügyben döntő hatóság kijelölésére. Az először felkért XXII. kerület elhárította a megkeresést, a XII. kerület elfogadta, majd a Hegyvidék jegyzője április közepén megtiltotta a további építkezést - holott április 19-én kellett volna nyitni.
A Magyar Narancs Online információi szerint a májusban újraindult eljárás során a belváros-lipótvárosi önkormányzatot is bevonták az engedélyeztetési eljárásba. A fővárosi kormányzati hivatal megerősítette a lap értesülését, az úgynevezett szeparé terasz építésrendészeti és a kapcsolódó elsőfokú építésügyi hatósági eljárást bízták a Rogán Antal vezette önkormányzat hivatalára.
A Zöld Pardon most bizakodó. A szórakozóhely minapi blogbejegyzése így szól: „Mai tudásunk szerint a legutolsó szükséges dokumentumot is beadtuk. És várunk. Várjuk, hogy az Infopark lobbiereje és feljelentőbrigádja helyett a szórakozni vágyó fiatalok igényei kerüljenek végre terítékre.”
Az engedélyeztetést nemcsak az bonyolítja, hogy több önkormányzat érintett az eljárásban, hanem az is, hogy három cég kérelmezett. A Budai Zöld Sarok (BZS) Kft., a Budai Hídfő (BH) Kft. és a Zöld Pardon (ZP) Kft. felosztották maguk között a szórakozóhely létesítésével kapcsolatos feladat- és felelősségi területeket - írja a Magyar Narancs Online.
Az Irán elleni háborúval tetőzve az elnyúló közel-keleti konfliktus alapvetően megváltoztatta az erőviszonyokat a térségben.
A Tisza politikusa hívta fel a figyelmet arra, hogy 36 fokban operálnak a kórház robotsebészeti műtőjében.
Azt ellenőrzik, hogy valóban nem rúgják-e ki tömegével a magyar munkavállalókat.
"Az emberek jókedvűen a hatalom értésére adták, hogy ők szabadok akarnak lenni".
Veszélyben a folyó élővilága.