Február 18-án búcsúztatják Szőnyi Olgát

Február 18-án délelőtt 11 órakor vesznek végső búcsút a Magyar Állami Operaház örökös tagjától, Szőnyi Olga magánénekesnőtől a dalszínház előcsarnokában.

  • MTI MTI
Február 18-án búcsúztatják Szőnyi Olgát

Az Érdemes művész címmel, Liszt- és Bartók-Pásztory-díjjal elismert mezzoszopránt a Magyar Állami Operaház saját halottjának tekinti. A január 22-én, életének 80 évében elhunyt Szőnyi Olga hamvait a délelőtti búcsúztatás után szűk családi körben a Farkasréti temetőben helyezik örök nyugalomra.

A kékszakállú herceg várának legendás Juditja a Zeneakadémián Varga Pál és Sipos Jenő tanítványa volt. Szőnyi Olga 1952-ben szerződött az Operaházhoz, ahol 1954-ben mutatkozott be Verdi Don Carlosának Eboli szerepében. Számos külföldi fesztiválon is alakította Juditot. A mezzoszoprán fach legjelentősebb szerepeit nagy sikerrel énekelte, alakításait színészi képességei tették hitelessé.

1962 és 1965 között a kölni opera állandó vendége volt, vendégszerepelt Londonban, Montrealban, Bostonban, Chicagóban, New Yorkban. 1979-től a bécsi Staatsoper állandó vendége volt. 1996-tól a Magyar Állami Operaház örökös tagja címet viselte.

Judit és Eboli mellett emlékezetes és példaszerű alakításokat nyújtott Leonóraként a Fidelióban, Amnerisként az Aidában, a Carmen címszerepében, Vénusz alakjában a Tannhäuserben, Octavianként A rózsalovagban, illetve Komponistaként az Ariadné Naxosban című Richard Strauss operákban, játszotta a Sába királynőjét, és Brangänét a Trisztán és Izoldában.

Rejtélyes holttest Sopron közelében: hidegvérrel kidobták a repülőből, hogy megszerezzék vagyont érő briliánsait

Rejtélyes holttest Sopron közelében: hidegvérrel kidobták a repülőből, hogy megszerezzék vagyont érő briliánsait

Megélhetési gondokkal küzdöttek az ügyvédek, orvosok és mérnökök Magyarországon, sokan pedig biciklikölcsönzésből próbáltak meggazdagodni, kevés sikerrel. Száz éve derült fény az első légi rablógyilkosságra Magyarországon, a tízéves szökevény Robinzonokat pedig jugoszláv katona fogta el a határ túloldalán. Az 1925. nyári újsághírekből az is kiderül, hogy vádlottak és elítéltek is személyiséget cseréltek a börtönben.