Jön az Overdose-film bemutatója

Premier előtti vetítésen az Uránia Nemzeti Filmszínházban mutatják be hétfőn az Overdose című egészestés dokumentumfilmet. Az alkotás televíziós bemutatója november 28-án lesz az HBO-n.

  • MTI MTI
Jön az Overdose-film bemutatója

A film Ferenczi Gábor rendezésében és Major István producer vezetésével jött létre a Magyar Nemzeti Filmalap és az HBO Magyarország gyártási támogatásával. A 72 perces produkció összköltségvetése 50 millió forint volt, a film gyártását a MNF 12 millió forinttal támogatta.

A film Alagtól Németországon és Anglián át egészen Szlovákiáig követi Overdose sorsát. "Az egyik napról a másikra 3000 helyett 5 millió eurót érő Overdose a remény jelképe, egy olyan ígéreté,a mely csak egyszer adódik az ember életében" – nyilatkozta korábban a filmről Ferenczi Gábor, aki A barátkozás lehetőségei című alkotásáért megkapta a legjobb tévéfilm díját a 40. Magyar Filmszemlén.

Ferenczi Gábor alkotótársaival, Idrányi Flórával és Gül Togay-jal 2008 novemberében kezdte megörökíteni Overdose történetét. "Jólesett végre egy politikamentes hír, egy igazi sikertörténet" – fogalmazott Ferenczi Gábor a film születéséről.

A dokumentumfilm Overdose betegségének, felépülésének és újrakezdésének időszakában a kulisszák mögötti világba vezet, a nézők megismerhetik Overdose tulajdonosát, trénerét és munkalovasát, a ló pályafutásának küzdelmes, több szálon futó drámai történetét. A filmhez idén márciusban forgattak utoljára, így a versenyló szeptemberi búcsúztatása már nem került a produkcióba.

Az Overdose (Vágta egy álomért) című alkotás az HBO Magyarország és a Magyar Nemzeti Filmalap tavaly októberben kezdődött együttműködésében jött létre.

Gül Togay azt mondta: terveik szerint a film december elején fővárosi és vidéki artmozikban is látható lesz a Filmteam forgalmazásában. 

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

„Olyannyira rímelnek egymással az ifjúkori élményeim és a mai benyomásaim, hogy azt éreztem, ha 1971–1972-ről írok, akkor az olvasó talán ráismer, hogy ugyanez történik most, csak jóval nagyiparibb módszerekkel vernek át minket” – mondja a 77 éves, tíz éve még sikeres filmrendező, aki azóta pályát módosított. A Hamisítók című hatodik regénye az 1970-es évek kommunikációs trükkjeit és ügynökügyeit eleveníti fel.