„Meg is nyugtat, vagy éppen felébreszt, jól kezdődik vele a nap” – így jógáznak Indiában és Magyarországon
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
Nyolc 20. századi műalkotást, köztük két Picasso-művet kapott ajándékba a stockholmi Modern Művészeti Múzeum egy néhai svéd sajtómágnás özvegyétől, Elisabeth Bonniertől.
Gerard Bonnier (1917-1987) harminc éven át állt a hat svéd országos napilap közül hármat birtokló Bonnier-csoport élén, és nagy műpártolónak számított. Már halálakor, a végrendeletében 23 művet adományozott a stockholmi múzeumnak.
Az újonnan adományozott festmények között van Pablo Picasso Fürdőző nők labdával című olajképe, amelyet egy franciaországi nyaralása alkalmával, 1928-ban festett a spanyol művész. A másik Picasso-mű egy Két személy titulust viselő gouache 1939-ből, abból az időszakból, amelyet a mester Párizsból elmenekülve Royanban, Franciaország atlanti-óceáni partvidékén töltött.
Az új felajánlásokkal immár a Gerard Bonnier hagyatékából származók művek alkotják a Moderna Museet gyűjteményének gerincét - olvasható az intézmény szerdai közleményében. A múzeum szerint a Bonnier-adományban olyan művek szerepelnek, amelyek ma már gyakorlatilag beszerezhetetlenek, köztük a német Paul Klee vagy a spanyol Juan Gris festményei.
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
A Tisza szigetek volt koordinátora az Irány a Jövő Párt elnöke.
Az USA közéletének legnagyobb sztorija végzetes is lehet az amerikai elnök számára.
Egyre inkább úgy érződik, hogy a magyar kormánypárt nem csak az online világban kerül vesztes helyzetbe.
Nem ez az első eset, hogy a tiszásokat fenyegetik.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.
Bozó Szabolcsot a bátyja beszélte rá, hogy tegye fel a képeit az Instagramra – és csoda történt.