Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Az HBO legújabb dobásához olyanok adták a nevüket, mint az új Star Wars rendezője, A sötét lovag írója és az élete első sorozatfőszerepét vállaló Sir Anthony Hopkins. Ráadásul egy sci-fi-western hibridről van szó.
Kemény éve van az HBO-nak, a csatorna ugyanis a Trónok harca töretlen sikere, illetve az új kritikai- és közönségkedvenc, A törvény nevében bemutatása révén megerősítette vezető pozícióját a legrangosabb kábelcsatornák között, viszont olyan húzónévként szolgáló sorozatoknak mondanak búcsút idén, mint a True Blood, a Híradósok vagy a Gengszterkorzó. Így nem csoda, hogy folyamatosan gyártják az új drámákat, aminek egyik első állomása A hátrahagyottak volt, amiről - a tévéadó alapvetéseinek felsorolásával együtt - mi is írtunk.
A törvény nevében esetében már megtapasztalhattuk, milyen az, amikor egy Oscar-díjas színész - ez esetben Matthew McConaughey - visz a hátán egy sorozatot, most újra ez lesz a felállás: a Feltámad a vadnyugat című 1973-as film alapján készülő széria főszerepét Sir Anthony Hopkins vállalta magára, aki az akadémiai díjban 1992-ben, A bárányok hallgatnak című filmben nyújtott alakításáért részesült.
A '73-as mozit az a Michael Crichton írta és rendezte, aki színes karrierje során megírta a Jurassic Park című könyvet, majd az abból készült film forgatókönyvét, és megalkotta a Vészhelyzet című kórházas sorozatot is. A film története a nem túl távoli jövőben játszódik, ahol egy élménypark lehetőséget nyújt a gazdagok számára, hogy visszalátogassanak egy-egy történelmi korba. A valósághű környezetet jelmezes androidok biztosítják, az utópia pedig akkor kezd darabjaira hullani, amikor az egyik vadnyugati android öntudatra ébred és gyilkolni kezdi a látogatókat.
Itt jön a képbe Hopkins, aki az élménypark zseniális, de nehéz természetű igazgatóját alakítja, aki radikális célokkal rendelkezik a parkban rejlő lehetőségeket illetően. A másik húzónév, Evan Rachel Wood pedig egy olyan farmerlány bőrébe bújik, aki a Westworld nevű helyen élve kezd rádöbbenni, hogy az addig idillinek vélt élete valójában hazugság volt, egy mesterségesen teremtett világban.
Készítői szempontból is erős a névsor: a produceri munkálatok a sci-fi világának jelenlegi egyeduralkodójára, J.J. Abramsre hárulnak, aki a nagyvászonról az új Star Trek és Star Wars filmek kapcsán lett világhírű, de a tévében is letett már - többek közt - egy Aliast és egy Lostot az asztalra. Az írói-rendezői pozíciót pedig a másik jelenlegi sci-fi-zseni, Christopher Nolan öccse, Jonathan Nolan tölti be, aki a tesók filmjei közül a Mementó, A tökéletes trükk, A sötét lovag és A sötét lovag: Felemelkedés forgatókönyveiért volt felelős, de az új, Csillagok között című filmet is ő jegyzi, valamint sorozatot is kreált már, mégpedig A célszemélyt.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.