szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Összesen több mint 170 millió forintra pályázhatnak a színházi előadóművészeti szervezetek, valamint a minősítéssel nem rendelkező zenekarok és énekkarok kiemelt művészeti céljaik támogatására az Emberi Erőforrások Minisztériumának pályázatán.

A professzionális előadóművészeti szervezetek összesen 149,2 millió forintra pályázhatnak május 11-ig. Ebből a határon túli színházak vendégjátékainak befogadására 25 millió, saját produkciók belföldi vendégjátékának támogatására 20 millió, külföldi vendégjátékok finanszírozására pedig 10 millió forint áll rendelkezésre. A független színházi társulatok kiemelkedő színvonalú produkcióinak vendégül látására összesen 10 millió forintra pályázhatnak a színházak.

A kortárs magyar drámák születését és bemutatását ösztönző Katona József produkciós pályázat keretösszege 18,5 millió, a kortárs bábszínházi művek megszületését, illetve bemutatását támogató Weöres Sándor bábszínházi pályázaté pedig 15 millió forint.

A színházi nevelési programban, drámapedagógiai foglalkozásokon részt vevő színházi munkatársak képzésére összesen 10 millió forintra pályázhatnak a színházak.

A hazai professzionális táncművészeti szervezetek támogatására - új produkciók létrehozására, magyarországi és külföldi vendégjátékra, táncművészeti fesztivál, szemle, tematikus előadás-sorozat szervezésére - 37,2 millió forint áll rendelkezésre.

A színházak akadálymentesítésének támogatására összesen 3,5 forint érhető el a professzionális előadóművészeti szervezeteknek kiírt pályázat keretében.

A kiemelt vagy nemzeti minősítéssel nem rendelkező zenekarok és énekkarok május 19-ig pályázhatnak 22 370 000 forint keretösszegre kiemelt művészeti céljaik megvalósítására. Támogatást igényelni külföldi fesztiválon, vendégjátékon, koncertturnén való részvételre, illetve ifjúsági koncertek, kortárs zenei bemutatók megrendezésére lehet.

A pályázatok lebonyolítója a Nemzeti Kulturális Alap Igazgatósága. A pályázatok a kormany.hu portálról érhetők el.

* * * Lakástámogatás meglévő és vállalt gyermekek után

A lakástámogatási rendszer egyik legfontosabb eleme a Családi Otthonteremtési Kedvezmény (CSOK). Az igénylők lakáscéljuk megvalósításához 600 ezer és 10 millió forint közötti összeget kaphatnak meglévő és vállalt gyermekük után. A Bankmonitor CSOK kalkulátorával a támogatási jogosultság könnyen ellenőrizhető, de azt is meg lehet tudni, hogy igényelhető-e a támogatáshoz kapcsolódó kedvezményes CSOK-hitel.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!