Már kezdik ellepni Budapestet az Uma Thurmant ikonikus pózban ábrázoló plakátok, augusztus 25-től országszerte mozikba kerül Quentin Tarantino 22 éves alkotása.
hvg.hu
A Ponyvaregényt talán nem kell nagyon bemutatni, Quentin Tarantino második rendezését Arany Pálmával és Oscar-díjjal is jutalmazták, és 1994-es bemutatása óta is töretlen a sikere. A film digitálisan restaurált változatát augusztus 25-től vetítik országszerte a mozik, feliratosan és szinkronosan is.
A premierhéten Budapesten kizárólag a Corvin moziban lesz műsoron, majd szeptemberben a Művész Mozi és a Toldi Mozi is csatlakozik a vetítéssorozathoz. A Corvinban az eredeti magyar szinkronnal láthatják a nézők, a Művész és Toldi Moziban a feliratos verziót vetítik. Vidéken számos nagyvárosban műsoron lesz (szinkronnal), többek között Szegeden, Szolnokon, Pécsett, Debrecenben, Miskolcon és Salgótarjánban is.
A kultikus filmeket újra moziba küldő Pannonia Entertainment korábban olyan filmeket vitt ismét nagyvászonra, mint az Alien-szériaelső két része, a 2001: Űrodüsszeia, a Volt egyszer egy Vadnyugat, a Vissza a jövőbe, a Keresztapa, a Ben-Hur vagy a Terminátor, és nemsokára jön a Casablanca is.
A Ponyvaregény óta nem csinált semmi extrát, és már akkor is csak újrahasznosított. Vagy épp ellenkezőleg, a kezdeti szárnypróbálgatások után későbbi filmjeivel még jobb lett.
Idén először a kormány nem utólag dob mentőövet az adósságoktól roskadozó kórházaknak, hanem már év közben folyósít 150 milliárd forintot. Ebből 47 milliárdot csak a kórházi koszt feljavítása visz el. Arról, hogy mire elég mindez, és mit kellene tennie a következő kormánynak, Sinkó Eszter egészségügyi közgazdászt kérdeztük.
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja. HVG-portré.