Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Az egykori Talking Heads-vezér, David Byrne készített összeállítást afrikai és karibi zenékből.
A világzene egyik elindítójaként is közismert Byrne – ő volt az egyik első angolszász popzenész, aki afrikai és dél-amerikai motívumokkal pakolta tele zenéjét, és aki saját lemezkiadójánál afrikai és dél-amerikai zenéket adott ki – annak nyomán készítette el a kompilációt, hogy Trump január közepén "pöcegödör országoknak" nevezte az Egyesült Államokba érkező haiti, salvadori és afrikai bevándorlók szülőhazáit, miközben törvényhozókkal vitatkozott csütörtökön a Fehér Házban a bevándorlásról.
A zenész következőket írja oldalán:
Feltételezem, nem kell kifejtenem, honnan jön a pöcegödör utalás. Itt egy dallista, mely egy egészen kis mintát ad e szegény afrikai és karibi országok kreativitásának kétségtelen mélységéből és terjedelmességéből. Segíthet a zene, hogy együttérezzünk annak alkotóival?
Számomra Trump nem téma. Tudjuk és eddig is tudtuk, hogy rasszista. Ez tény, amit számos bizonyíték támaszt alá. Nem hír – tudjuk, mi ő.
Ami azonban igazán bosszantó, azok a republikánusok, akik együtt haladnak ezzel az emberrel. A viselkedésük bűnrészessé teszik őket, ugyanolyanná, mint ő... pontosan olyanná, nincs különbség. Emlékezzenek erre, amikor eljön a szavazás ideje.
És akkor itt a zeneválogatás maga:
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.