Cannes-ban tüntettek a színésznők a nemi alapú diszkrimináció ellen

Világhírű színésznők tucatjai tüntettek szombaton a cannes-i filmfesztivál vörös szőnyegén az ellen, hogy a filmiparban változatlanul hátrányos megkülönböztetés sújtja a nőket.

  • hvg.hu hvg.hu
Cannes-ban tüntettek a színésznők a nemi alapú diszkrimináció ellen

Többek között Cate Blanchett, Kristen Stewart és Jane Fonda vett részt a tiltakozásban. A mostani az első filmfesztivál a francia városban az óta, hogy tavaly napvilágot láttak az első olyan állítások, melyek szerint az ismert amerikai producer, Harvey Weinstein rendszeresen molesztált, illetve erőszakolt meg nőket.

A színésznők és filmkészítők kart-karba öltve vonultak végig a vörös szőnyegen, s ezt követően Blanchett rövid beszédben szólt a nemek közötti egyenlőtlenségről. „82-en vagyunk, és azt a számot jelképezzük, ahány női rendező lépkedhetett végig ezeken a lépcsőkön 1946 óta. Ez idő alatt 1688 férfi rendező tehette meg ugyanezt. Az Aranypálmát 71 férfi rendező kapta meg, nőknek csak két darab jutott” – mondta a BBC szerint a színésznő.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?