Joseph Fiennes: Ha nem figyelünk, a fundamentalizmus visszatér
Lenyűgözte és tudatosabbá is tette, mikor rájött, mennyi párhuzam van A szolgálólány meséje és a valóság közt.
hvg.hu
Joseph Fiennes, aki a főszereplő Offred (Elisabeth Moss) urát, a kegyetlen Fred Waterfordot alakítja A szolgálólány meséjében, a CBSN műsorában Tanya Riverónak beszélt arról, hogy milyen párhuzamokat vél felfedezni a való élet és a sorozat világa között.
Az íróink igazi jósok. Margaret Atwood és Bruce Miller olyan elképesztően ráéreztek a társadalom energiáira és pszichéjére, hogy a sorozattal sikerült egyfajta tükröt tartaniuk annak, ami most a világban történik.
Fiennes azt is elmondta, hogy meghatotta, mikor nők egy csoportja a szolgálólányok öltözékében tiltakozott az abortusztörvények szigorítása ellen.
Az, hogy a sorozat és a szolgálólányok ruhája a tüntetések szerves része lett, buzdító erejű a számunkra. A sorozat szerintem most már felelős a mozgalomért és az abban megszólaló hangokért is.
A színész továbbá azt reméli, hogy a sorozat cselekvésre ösztönzi a férfiakat is.
Remélem, hogy a férfiakat is megmozdítja, mert tényleg azt ábrázolja, mi történik most vagy korábban. Két lány apjaként engem is sokkal tudatosabbá tett, határozottabb a véleményem.
Fiennes figyelmeztet arra is, hogy szerinte
Nem veszíthetjük el az éberségünket, mert a fundamentalizmus hullámokban tér vissza.
Magyarországon a nők 60 százaléka túlsúlyos, sokan így mennek neki a menopauza időszakának, amikor a férfiakkal szembeni egészségügyi előnyeik jelentős részét amúgy is elveszítik. Hogyan lehet féken tartani a kilókat, és közben az ingerlékenység, a hőhullámok, továbbá olyan veszélyes láthatatlan tünetek ellen is küzdeni, mint a koleszterinszint emelkedése? Milyen ételekkel lehet nyugodtabb az alvás, és hogyan neveljük rá magunkat a cukormentesebb életre? Erdélyi-Sipos Aliz dietetikust kérdeztük.