szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Robert Langdon professzor nem szabadul az összeesküvésektől.

A Da Vinci-kód az ezredforduló utáni évek egyik meghatárzó popkulturális eleme lett – annak ellenére, hogy tele volt tárgyi tévedésekkel. Dan Brown nagy sikerű regénye (2003) és a belőle készült film (2006) ugyanis hatalmas lökést adott a misztikus összeesküvés-elméleteknek.

A történet szerint Robert Langdon szimbólumkutató professzor egy nyomozás során rádöbben, hogy Leonardo Da Vinci üzeneteket rejtett el a műveiben, amelyek egy ősi, nagy titok felé vezetnek, amit a katolikus egyház tűzzel-vassal próbál leplezni, illetve megsemmisíteni.

Langdon kalandjai még két kötetben folytatódtak (Angyalok és démonok, Inferno), bár ezek már nem váltottak ki akkora hisztériát, mint a legelső.

A Variety szerint az NBC csatorna most leporolta a bő tízéves sztorit, és előzménysorozatot forgat az ifjú Langdon kalandjaiból. A generációs különbség miatt így már biztos, hogy Langdont nem Tom Hanks fogja alakítani, ahogy a filmben.

A sorozaton a Dexter és A mentalista írója, Daniel Cerone dolgozik: Langdon az elrabolt mentorát próbálja majd megtalálni. A CIA közben rákényszeríti, hogy beszálljon egy munkacsoportjukba, ahol Langdon – természetesen – egy izgalmas összeesküvés nyomaira bukkan.


HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!