Október 4-én ismertette nyolcpontos megegyezési javaslatát az SZFE új vezetése. A Novák Emil megbízott általános rektorhelyettes és Szarka Gábor kancellár által írt levélben többek között felajánlották, hogy az egyetem főállású munkavállalói szeptember 1-jétől egységesen 10 százalékos bérfejlesztésben részesülnek, vagy hogy egy esetleges sikeres megegyezés esetén 2021. január 1-jétől egységes bértáblát vezetnek be, melynek eredményeként további átlagos 15 százalékos bérfejlesztést hajtanak végre. Feltételként azt szabták, hogy a dolgozók fejezzék be a sztrájkot az egyetemen.
Az SZFE oktatói másnap tudatták, hogy ugyan az ajánlattételt megkapták, azonban amíg nincs a hallgatókat, az oktatókat, valamint az egyetem összes munkavállalóját megcélzó teljes körű egyeztetés, addig nem reagálnak rá, illetve a sztrájkot fenntartják.
A sztrájkbizottság szerdán reagált az ajánlatokra. A 2020. szeptember 1-től egységesen bevezetendő 10%-os bérfejlesztéssel kapcsolatban azt írták: egyetértenek azzal, hogy alacsony a bérszínvonal az egyetemen, de a fizetések emelése önmagában nem garantálja az egyetem autonómiáját. Jelezték, követeléseikről továbbra is tárgyalnak, de a sztrájkot nem fejezik be.
A 2021. január 1-től bevezetendő egységes bértáblával, illetve az ehhez kapcsolódó további átlagos 15%-os bérfejlesztéssel kapcsolatos ajánlatra azt írták, hogy az a feltételezésük, ez csak egy korábbi ígéret megismétlése, így ezt nem tartják a sztrájktárgyalás részének.
A bizottság a következő pontban hangsúlyozta, addig tartják fenn a sztrájkfelhívást, ameddig mind a nyolc követelésről megállapodás nem születik.
A négyes pontban azt kérte az új vezetés, hogy legkésőbb 2020. október 7-én éjfélkor az új egyetemi vezetők visszavonhatatlanul beléphessenek az egyetemre. Az egyetem válaszában hangsúlyozta, hogy szét kell választani a blokádot és a sztrájkot, előbbit a hallgatók gyakorolják, így arra a sztrájkbizottságának nincs felhatalmazása nyilatkozni.
A sztrájkbizottság üdvözölte az egyetem autonómiájának visszaállítására vonatkozó szándékot, ugyanakkor hangsúlyozták, ezt a fajta függetlenséget épp az új kuratórium vette el az egyetemtől. Azt írják, hogy az egyetemi autonómia garanciái az egyetem által augusztusban előkészített és a szenátus által jóváhagyott alapdokumentumokban vannak lefektetve.
Az új vezetés következő ajánlata szerint a hallgatói szerveződés eredményeként kialakult fórumok tovább működhetnek, ez azonban nem vezethet az oktatás megzavarásához. A sztrájkbizottság véleménye szerint a fórum működtetése nem engedélyhez kötött és nem látják, hogy miként lehetne megtiltani. Azt is hangsúlyozták, hogy a tanév szeptember 14-én elkezdődött. "Meglátásunk szerint a tanév felfüggesztésére sem elegendő ok, sem törvényes lehetőség nincsen, különösen nem a tanév negyedik hetében" – írták.
A sztrájkbizottság közleményében hangsúlyozta, hogy a válság kialakulásának felelősségét nem tudják vállalni.
Ön nem vett részt abban a hónapokig tartó folyamatban, amelynek következménye a kialakult állapot. A demokratikus és jogszerű érdekérvényesítés lehetőségeit keressük. Az egyetemi autonómia nem magánügy, alapvetően határozza meg az intézményi működést
– írták.
Álláspontjuk szerint a fenntartónak elsőrendű érdeke lenne a helyzetet a jogszabályoknak megfelelően rendezni.