szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az alkotók azt nyilatkozták, tartózkodtak az öncélú szex- és erőszakábrázolástól, csak akkor lesznek láthatóak ilyen jelenetek, amikor a történet megkívánja.

­„Nézzék, nagyon is tisztában vagyunk vele, milyen korban élünk. Nagyon is tisztában vagyunk azzal, mennyire más világ van, mint 10 évvel ezelőtt, amikor az eredeti sorozatot bemutatták. De azt is gondolom, hogy ez egy egészen más történet” – nyilatkozta a Sárkányok háza egyik alkotója, Ryan Condal az Insidernek.

Az előzménysorozat 200 évvel a Trónok harca cselekménye előtt játszódik a Targaryenek uralkodásának időszaka alatt. Az eredeti sorozattal szemben, amely az egész birodalmat és azon kívül eső területeket is bemutatta, a Sárkányok házában szereplő különböző családok mind egy fedél alatt élnek a királyi várban, a Vörös toronyban.

„Még nem jutottunk el a háborúig, szóval nincs ott az a fajta szexuális erőszak, ami a háború velejárója. Ez egyelőre még nem igazán hatolt be a történet világába – jegyezte meg az alkotó, aki ugyanakkor azt is leszögezte, hogy ez azért mégis csak a Trónok harca. – „A szex és az erőszak a történet része. De ez alkalommal úgy álltunk neki, hogy biztosra mentünk, hogy ha szex vagy erőszak ábrázolására kerül sor a képernyőn, akkor azt a történet erősen indokolja. Szükség van rá, hogy ezt a történetet elmeséljük, nincs benne öncélúság vagy ingerlés vagy bármi ilyesmi.”

Condal elégedett volt azzal, ahogy az érzékeny témát kezelték a forgatáson, a színészekkel intimitás koordinátor dolgozott, akivel „jó előre” lepróbálták a jeleneteket. „Mindenbe beleegyeztek, amit végül a kamera előtt csináltak és szerintem nem volt ezzel problémájuk, mivel színészként tudták, hogy egy történetet adnak elő és nem a szex kedvéért szexelnek.”

A Daemon Targaryent alakító Matt Smith (Doctor Who, A Korona) ezzel szemben egy nemrég adott interjújában arról beszélt, hogy sokallja a szexjelenetek számát. „Egy idő után már azt kérdezgeted, tényleg szükségünk van még egy szexjelenetre? Ők meg azt felelik, hogy igen, szükségünk van.”

Még több kultúra a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!