szerző:
HVG
Tetszett a cikk?

A színész a HVG-nek adott interjúban azt mondta, többet árt magának és az országnak, ha megőrzi a véleményét, mint amikor elmondja, hogy mit gondol a tanárok helyzetéről vagy a melegellenes törvényről.

A kormányinfót jelenleg nulla büdzséből én is le tudom gyártani – mondta Lengyel Tamás a YouTube-on indított, a NER-t kifigurázó Magyarország Kedvenc Műsoráról, amelynek a létezését azzal indokolja, hogy „szükség van az indulatok levezetésére, a közéleti transzparenciára humoros formában.”

A HVG-nek adott interjúban az ország talán legfoglalkoztatottabb színésze a közéleti, társadalmi aktivitásáról elmondta: „Az elején úgy voltam ezzel, hogy nem szabad állást foglalni, semlegesnek kell maradni, hogy a jobb- és baloldali közönség egyaránt szórakozzon a sztorijaimon. Most már máshogy látom. Olyan alapvető inkorrektségek, igazságtalanságok, csúsztatások történnek, amelyek mindannyiunk, köztük a gyerekeink jövőjét is kockáztatják. Többet ártok magamnak, az országnak, ha megőrzöm a véleményemet, mint amikor elmondom, mit gondolok a tanárok helyzetéről, a melegellenes törvényről.”

A kőszínházak után az önállóságot választó Lengyel az mondja: „A szabadságot, amivel most rendelkezem, nem cserélném el semmivel.” Az interjúban szó esik arról is, hogy hogyan élte meg a vígszínházi éveket Eszenyi Enikő igazgatósága alatt, és mit kapott A mi kis falunk pajkaszegi hülyegyerekének, a fociedző Gyurinak a szerepétől.

A teljes beszélgetés a HVG e heti számában és a hvg360-on olvasható.

HVG
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Élet+Stílus

Lengyel Tamás: A híradónkban hol Márki-Zay Péter nyit nyaklevesbárt, hol Németh Szilárd pacalkereső oldaláról számolunk be

Mindenki megkapja a magáét a Magyarország Kedvenc Műsorában, mondja Lengyel Tamás, aki először áll színpadra egyszereplős előadással. A színész egyre gyakrabban nyilvánul meg közéleti kérdésekben is, de azt mondja: nem az a baj, ha nem értünk egyet, hanem az, ha a véleménykülönbség miatt elkezdjük kirekeszteni egymást.