Ezer év múlva tudhatják meg az utódaink, mit gondolunk ma az ő világukról
Időkapszulát helyezetek el a Városliget mértani közepén. Felnyitási dátuma: 3025.
hvg.hu
Milyennek képzeled a világot ezer év múlva? Milyen érzés a jövővel kommunikálni? Mi a leglényegesebb tennivalóink az emberiség fennmaradása érdekében? Többek között ezekre a kérdésekre adott válaszok kerültek abba az ezer év múlva felbontandó időkapszulába, amelyet a Szépművészeti Múzeumban vasárnapig tartó Agnes Denes-kiállítás záróprogramjaként helyeztek el a Városliget mértani középpontjában pénteken.
A múlt év végén nyílt A logika rendszerei – a rendszerek logikája: Agnes Denes művészete című kiállítás, amelynek része volt a művész által összeállított, az emberiség jövőjével kapcsolatos kérdőív. A beérkezett válaszok kerültek digitális formában az időkapszulába. A 21 kérdést tartalmazó kérdőívet több mint százötvenen töltötték ki.
Az időkapszulát Baán László, a Szépművészeti Múzeum főigazgatója, a Liget Budapest Projekt miniszteri biztosa és Kumin Mónika, a kiállítás kurátora helyezte el.
A rendkívül magas kort megért, külföldön világsztárrá lett, a képzőművészetbe radikálisan újat hozó női alkotóink között – a 97 éves korában elhunyt Reigl Judit és 99 évesen távozott Molnár Vera mellett – tartjuk számon a New Yorkban élő 94 éves Agnes Denest.
Miért köszönheti a házát Amy Heckerling John Travoltának és Bruce Willisnek? Mit tapasztalt női rendezőként Hollywoodban? Hogyan fedezte fel Sean Pennt és Alicia Silverstone-t? És miért volt fontos, hogy Phoebe Cates ledobja a bikinifelsőjét? A Nicsak, ki beszél! és a Spinédzserek író-rendezőjével beszélgettünk.