Tetszett a cikk?

A Ringier kiadó szigorú biztonsági ellenőrzést vezetett be a szerkesztőségben, az újságírók személyi holmijaikat is csak a lapigazgató engedélyével vihetik ki az épületből - tudta meg a hvg.hu.

A Ringier kiadó szigorú biztonsági ellenőrzést vezetett be a szerkesztőségben, az újságírók személyi holmijaikat is csak a lapkiadó igazgatónője, Czövek Hajnalka engedélyével vihetik ki az épületből – tudta meg a hvg.hu a Magyar Hírlap névtelenül nyilatkozó munkatársaitól. Az újságíróknak igazolniuk kell, hogy nincs semmilyen kötelezettségük a kiadó felé. Mint megtudtuk, a kiadó a lap munkatársainak végkielégítésére összesen 60-70 millió forintot szán.



Információink szerint az utolsó pillanatban még a brit Mirror-csoport, a Demján-csoport és egy német kiadóvállalat érdeklődik a Magyar Hírlap után. A kiadó tegnap este még a Vegyépszerrel is tárgyalt a lap eladásáról.



Ugyanakkor a potenciális befektetőktől származó információink szerint a Ringiernek valójában nem állt érdekében a hírlap eladása, mivel abban reménykedik, hogy a megszűnő lap olvasótábora átpártol a szintén a Ringier tulajdonában álló Népszabadsághoz.



A Ringierhez fordult az Európai Újságíró Szövetség



Az Európai Újságíró Szövetség (EFJ) csütörtökön a Magyar Hírlap ügyében bezárás helyett haladék adására szólította fel a svájci Ringier lapkiadó vállalatot. Az európai újságíró szervezet csütörtökön közleményben tudatta, hogy a lap bezárását a "magyar és a régionális független újságírás katasztrófájának" tartaná.



"Ez az újság a régió sajtószabadságának zászlóshajója, amely elismerést szerzett magának éles hangú publicisztikáival és pártatlan hangnemével ezen az átpolitizált sajtópiacon" - írja a szövetség főtitkára, Aidan White.



Az EFJ megemlíti, hogy a Ringier kiadó tulajdonában van több vezető napilap, így a Népszabadság, a Blikk, a Nemzeti Sport, valamint több magazin is, így a svájci kiadó szomorú példáját adja annak, hogyan sérül a sajtó pluralizmusa, ha egy külföldi cég kezében túl sok újság irányítása összpontosul.



Aidan White közölte: a Magyar Hírlap szerkesztőitől úgy értesült, hogy a Ringier elutasította a szerkesztőség azon kérését, hogy egy leendő befektető jelentkezéséig ideiglenesen folytatódjon a lap kiadása. A főtitkár szerint a kiadónak kötelessége lenne a pluralizmus tiszteletben tartása miatt haladékot adni az újságnak.



A közlemény kitér arra is, hogy több megfigyelő szerint a Ringier azért válna meg a Magyar Hírlaptól, mert az általa preferált Népszabadság piaci helyzetét szeretné ezzel megerősíteni.



A kormányfő is lobbizott a hírlapért



Csütörtökön Gyurcsány Ferenc miniszterelnök is konzultált a megszűnés előtt álló Magyar Hírlap tulajdonosával, akitől azt kérte: adjon lehetőséget és időt a lap megmentésére.



"Túl nagy érték forog kockán" - indokolta kérését a kormányfő. Gyurcsány azt mondta: a lapot a független liberális újságírás fórumának, egy értékes szellemi műhelynek tartja, ám nem tekinti feladatának, hogy beavatkozzon az újság megjelenésével kapcsolatos vitákba.



A Ringier Kiadói Kft. október 29-én jelentette be, hogy az utóbbi években felhalmozott veszteség miatt megszünteti a Magyar Hírlapot. Az újság november 6-án jelenik meg utoljára, így még esély nyílik egy utolsó befektetői megállapodásra és az olvasóktól való méltó búcsúra - mondta Papp Béla ügyvezető igazgató aznap.



Belgiumban arra kérik az embereket, hogy ne egyék meg a karácsonyfájukat

Belgiumban arra kérik az embereket, hogy ne egyék meg a karácsonyfájukat

Halálra fagyott egy túrázó a Kárpátokban

Halálra fagyott egy túrázó a Kárpátokban

Szalmonellával fertőzött hajdinalisztet találtak az Aldinál

Szalmonellával fertőzött hajdinalisztet találtak az Aldinál

Pressman: „A magyar vezető kormánytisztviselők túl sokáig használták arra a hatalmi pozíciójukat, hogy saját magukat és családjukat gazdagítsák”

Pressman: „A magyar vezető kormánytisztviselők túl sokáig használták arra a hatalmi pozíciójukat, hogy saját magukat és családjukat gazdagítsák”