Megkezdődött a világ legnépesebb vallási ünnepe - Nagyítás-fotógaléria
Alláhábádban kezdetét vette a világ legnépesebb vallási ünnepe, a Maha Kumbh Mela. A Szangamnál (a három szent folyó, a Gangesz, a Dzsamúna és a Szaraszvati találkozásánál) tizenkét évente megrendezett, ötvenöt napon át tartó eseményre mintegy százmillió résztvevőt várnak, melynek célja, hogy a hinduk a Gangesz vizébe mártózva megszabaduljanak bűneiktől.
proba - nagyítás-fotógaléria
Íme a legjobbak: a National Geographic fotópályázatának győztesei - Nagyítás-fotógaléria
Ahogy minden évben, 2012-ben is megrendezték a National Geographic fotópályázatát, amelyre idén 150 országból több mint 22 ezer mű érkezett profi és amatőr fotósoktól egyaránt. A verseny ''emberek'', ''természet'' és ''helyek'' témakörében a korábbi évekhez hasonlóan lenyűgöző, olykor megdöbbentő felvételek érkeztek.
Vadásszon Ön is madárral! - Nagyítás-fotógaléria
A hagyományos magyar vadászati formát mutatták be december elején a Magyar Solymász Egyesület tagja Nagypáli határában: a többezer éves metódus az UNESCO szellemi világöröksége 2010 óta. Magyarországon héjával, szirti sassal, vadászsólyommal űzik ezt az ősi sportágat. A solymászat nem tömegsport, bár a párszáz fős magyarországi táborral szemben Angliában több tízezer tagja van a nemzeti egyesületnek, Kanadától Franciaországon át Skandináviáig százezrek hódolnak ennek az idő- és pénzigényes vadászmesterségnek.
Valahol Oroszországban - Nagyítás-fotógaléria
Hetven éve, 1943. január 12-én indította meg a Vörös Hadsereg a 2. magyar hadsereg elleni támadását a Don mentén, mely az egyik legnagyobb katonai katasztrófához vezetett. Magyar katonák ekkor már mintegy másfél éve éve vettek részt a keleti front hadműveleteiben és megszállási feladataiban. Az alábbi fotókat magyar katonák készítették orosz területeken.
Vagy esznek, vagy fűtenek - Nagyítás-fotógaléria
Magyarországon családok ezreinek kell választania télen az otthon melege és az esti vacsora közül. Sokan ragadnak fejszét és vágnak ki egy fát a szomszédos erdőből, vagy hordanak be rőzsét, hogy legyen mivel fűteniük. Ennek következtében a rendszerváltás óta több észak- és kelet-magyarországi település mellől a falopások miatt szinte teljesen eltűnt a korábban egybefüggő erdő. Az élethez való jog része-e a fűtéshez való jog? Felülírja-e ez az állam és mások tulajdonhoz való jogát? Fotóriportunk a szegénységről, ami télen a legkegyetlenebb.