A háború, mely éppen 60 éve nem ért véget - Nagyítás-fotógaléria
Pontosan hatvan éve egy tűzszüneti megállapodás vetett véget a harcoknak a Koreai háborúban.1950. június 25-én a jelenlegi vezér, Kim Dzsongun nagyapja, Kim Ir Szen pártfőtitkár által vezetett Észak-Korea (kínai támogatással) támadást indított Dél ellen. Az északi csapatok bevették Szöult, elfoglalták csaknem az egészKoreai-félszigetet. Az ENSZ égisze alatt szeptemberben jelentős amerikai erő szállt partra és vette fel a harcot az agresszorral. A konfliktusban mintegy kétmillió ember halt meg, az 1953 július 27.-én aláírt tűzszüneti megállapodás pedig a határvonalat lényegében a háború előtti helyen, a 38. szélességi foknál rögzítette. Békemegállapodás azonban mindmáig nincs a két Korea között.
Így örültek a pontjaiknak - Nagyítás-fotógaléria
Feszült várakozás és örömkönnyek - tegnap kihirdették a felvételi ponthatárokat. Keretszámok? Azok nem lettek, sokkal inkább a kapacitás döntött. Mindenki bekerülhetett államilag finanszírozott helyre, amennyiben elérte a 240 pontot és jól választott szakot. A pontszámok alapján a pedagógusi és egészségügyi pálya nem túl népszerű manapság.
Margaret Thatcher életútja képekben - Nagyítás-fotógaléria
Margatet Thatcher 1979-től 1990-ig volt Nagy-Britannia miniszterelnöke. Az első nő volt, aki betöltötte ezt a posztot. 1984-ben Magyarországra is ellátogatott. Thatcher más belpolitikai rekordokat is beállított: ő volt az első, aki a Konzervatív Párt élén egymás után három parlamenti választást nyert - 1979-ben, 1983-ban és 1987-ben -, és a 20. század brit miniszterelnökei közül ő állt a leghosszabb ideig - 11 évig - folyamatosan a kormányfői poszton. Thatcher a kormány 1979-es megalakulása után az infláció és a költségvetési hiány csökkentésére irányuló gazdaságpolitikát indított, ami az addiginál magasabb alapkamattal, magasabb adókkal és kiadáscsökkentésekkel járt. Az egykori brit miniszterelnök 87 éves volt.
100 éve született Tricky Dicky, az egyetlen bukott amerikai elnök - Nagyítás-fotógaléria
1913. január 9-én született Richard Nixon, Amerika 37., egyben egyik legemlékezetesebb elnöke. A kommunistafaló politikusból a kommunista világ felé nyitó elnökké vált, Amerikát kihozta Vietnamból és fellőtte a Holdra, ám végül egy piti betörésnek indult ügyön hasalt el.
Clinton&Clinton - egy világot vezető család fotóalbuma - Nagyítás-fotógaléria
Leköszön külügyminiszterségéről Hillary Clinton, de pletykálják, hogy elnökjelöltként térhet vissza. Ha ez megtörténik, Amerika első női elnöke lehet, ráadásul Bill Clintonnal az első házaspár, melynek mindkét tagja volt elnök. Közös politikai pályafutásuk így is ritkaságszámba megy. Nagyítás galériánk a Clinton-családról.
Kékszalag: vitorlák szárnyán a Balaton körül – Nagyítás-fotógaléria
Izgalmas, szoros versenyben Litkey Farkas és csapata nyerte a 45. Kékszalagot, ezzel 11. alkalommal diadalmaskodott a vitorlásversenyen. 524 hajó – fedélzetükön összesen közel 3000 résztvevővel – vágott neki a légvonalban 145 kilométeres táv leküzdésének. Az indulóknak a Balatonfüred–Kenese–Siófok–Keszthely–Balatonfüred útvonalat kell teljesíteniük, a kiírás szerint szombat reggel kilencig lehet érvényesen célba érni.
A Royal baby, Jagger, meg a pápa - a hét képei, Nagyítás-fotógaléria
Újszülött tónörökös, 70 éves Mick Jagger, Ferenc pápa utazása, és a tragikus spanyol vonatbaleset. Az elmúlt hét eseményei képekben.
Máig érezhető a feszültség - háború a Falkland-szigetekért - Nagyítás-fotógaléria
Harminc évvel ezelőtt, 1982-ben tört ki Argentína és az Egyesült Királyság között a falklandi háború. Március 19-én az argentin erők elfoglalták a szigetcsoporthoz tartozó lakatlan Déli-Georgiát, majd április 2-án Galtieri elnök utasítására megszállták a Falkland-szigeteket. A mintegy 10 hetes konfliktus végén a brit csapatok több mint 4000 katonát partra dobva visszafoglalták a szigetcsoportot, mely azóta is az Egyesült Királyság fennhatósága alá tartozik. A harcokban 712 argentin, 255 brit katona és 3 helyi lakos esett el. Argentína - bár a háború a katonai diktatúra bukásához vezetett - azóta is követeli az általa Malvin-szigeteknek nevezett szigetcsoportot.
Martin Luther King: a tiszteletes, aki nagyot álmodott - Nagyítás-fotogaléria
Volt egy álma, az emberi egyenlőség. Nem csak szónoki képességei emelték világhírűvé, polgárjogi tevékenysége miatt már 35 évesen megkapta a Nobel-díjat. Megváltoztatta az Egyesült Államokat: Martin Luther King 50 éve mondta el minden idők egyik legnagyobb hatású beszédét.