szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Mandiner blog a legfrissebb bejegyzésében összegyűjtötte, hogy az elmúlt években hányszor minősítették le Magyarországot.

Az elmúlt 5 évben a szocialista kormányok idején 10-szer értékelte le Magyarországot valamelyik nemzetközi hitelminősítő, miközben a kormány optimista vagy esetenként ellenzékgyalázó nyilatkozatokkal próbálta elütni a rossz hírek élét. A fentieket tekintve jó volna, ha a szocialista ellenzék költségvetési ügyekben egy picivel nagyobb megértést és önmérsékletet tanúsítana, miközben a kormánynak is elő kellene állnia egy koherens költségvetési koncepcióval, mert amit eddig mutatott, annak egy része közép- és hosszú távon rendkívül káros, egy része pedig ugyan rövid távon hasznot hajt, de már középtávon sem fenntartható. Ha nem így lesz, további leminősítésekre lehet számítani. Kíváncsi, hogy mikor, kik, és mi miatt minősítették le Magyarországot? A Mandiner blogon megtalálja.
MTI Gazdaság

Londoni elemzők a Moody's leminősítésről

Londoni elemzők szerint megvan a kockázata annak, hogy Magyarország elveszíti befektetési ajánlású besorolásait. A citybeli elemzők közül többen is "kiszámíthatatlannak" ítélték a magyar gazdaságpolitikát.

MTI Gazdaság

Matolcsy: a Moody's több dolgot nem vett figyelembe

Matolcsy György szerint a jelenlegi értékelés nem vette még figyelembe azt, hogy Magyarország 2010-ben az unió ötödik legalacsonyabb államháztartási deficitjével rendelkezik, és a jövő évi 3 százalék alatti hiány szintén az unió ötödik legalacsonyabb hiánya lesz.

MTI Gazdaság

Nyolc magyar bank besorolását rontotta a Moody's

A Moody's Investors Service kedden rontotta nyolc magyar kereskedelemi bank hitel- és betéti besorolását, a lépésre azért volt szükség, hogy a bankok besorolását összhangba hozza Magyarország deviza- és forintadósi besorolásainak hétfői visszaminősítésével.

MTI Gazdaság

A bankoknak is árthat az ország kedvezőtlenebb megítélése

A magyar kereskedelmi bankok hitelminősítői besorolásának rontása az ország megítélését tükrözi, a cégek ettől nem kerülnek érdemben rosszabb helyzetbe, a finanszírozhatóságuk nem kerül veszélybe - vélekedett a Raiffeisen Bank elemzője.

Világelső fejlesztést készítettek magyar kutatók, jöhetnek a csomagszállító drónok

Világelső fejlesztést készítettek magyar kutatók, jöhetnek a csomagszállító drónok

Kijelzőtúltengésben szenved a legújabb Honda, hat képernyő van a műszerfalon

Kijelzőtúltengésben szenved a legújabb Honda, hat képernyő van a műszerfalon

Momentum: 6 milliárd forintért vásárolt államkötvényt a XVII. kerület

Momentum: 6 milliárd forintért vásárolt államkötvényt a XVII. kerület

Nem segít Trump az arkansasi tornádó károsultjain

Nem segít Trump az arkansasi tornádó károsultjain