szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Alaposan megváltozott a gyógyfürdőkkel, fürdőkúrákkal kapcsolatos szemléletmód az elmúlt húsz évben. Míg ez korábban jellemzően a reumás betegek és az idősebbek időtöltése volt, ma már egészséges fiatalok és gyermekes családok is szívesen választják egy-egy hosszú hétvégére valamelyik gyógyszállót vagy wellness-központot.

Az Országos Egészségbiztosítási Pénztártól kapott adatok szerint 2009-ben 282 189 beteg vett részt vényre felírt gyógykúrán valamelyik gyógyfürdőben. Az OEP a támogatásra tavaly összesen bruttó 4 milliárd forintot fordított. Az egészségbiztosítási pénztár kilencféle ellátást finanszíroz, ezek a következők: gyógyvizes gyógymedence, gyógyvizes kádfürdő, iszappakolás, súlyfürdő, szénsavas fürdő, orvosi gyógymasszázs, víz alatti vízsugármasszázs, víz alatti csoportos gyógytorna és komplex fürdőgyógyászati ellátás.

A kúrák többségére az OEP-támogatás 85 százalékos, a fennmaradó részt a betegnek kell fizetnie. A támogatás aránya függ attól, hogy az ellátást országos, körzeti vagy helyi minősítésű fürdőben végzik. A gyógyvizes medencében folytatott kúrát például csak 50 százalékban támogatja az OEP, ennek összege alkalmanként 200-260 forint. Az orvosi gyógymasszázs támogatása a körzeti és a helyi fürdőkben 70 százalékos (500 forint), az országos minősítésű fürdőkben fix összegű, 550 forint. A legdrágább ellátás a komplex fürdőgyógyászati ellátás, amelynek 85 százalékos támogatása 2000 forint.

A cikk folytatását elolvashatja a HVG Online egészségportálján.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Kilencszázmilliót öntenének a budapesti fürdőkbe

Az idei évben végzett közszolgálati feladatok ellentételezéseként 888 millió forintot juttatna a fővárosi önkormányzat a nehéz helyzetbe jutott Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt.-nek - derül ki György István városüzemeltetésért felelős főpolgármester-helyettesnek a Fővárosi Közgyűlés elé beterjesztett javaslatából.