Akiknek nagyon fáj a vébé

Hihetetlen visszaesés tapasztalható a vébé ideje alatt a nyaralási foglalások terén Németországban, az egyhónapos kényszerszünet több utazási irodát is megvisel.

  • hvg.hu hvg.hu
Akiknek nagyon fáj a vébé

Folytatódik a mélyrepülés Németországban, ahol a futball világbajnokság egy hónapja hozhatja el az utóbbi évek turisztikai mélypontját - írja a Die Welt. Bár év elején erősen indítottak az utazási irodák, a lefoglalt nyaralások alapján számolt forgalom áprilisban 14,8, májusban 6,7 százalékkal múlta alul az előző évi adatokat, a visszaesési folyamatot pedig a vébé katalizálta igazán.

Az 1200 utazási iroda adatai alapján készült felmérés szerint a németek nagy része a sportesemény ideje alatt - ha szabadságot is vesz ki - nem tervez utazást. Az irodák egyelőre csak a vébé lefutása utáni fellendülésben bízhatnak.