szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Megtisztították az utakat, újrafestették a jelzéseket, 230 objektumot, köztük kilátókat, hidakat, turistaházakat, pihenőhelyeket építettek vagy hoztak rendbe, felújították a pecsételőhelyeket, lecserélték a pecséteket. A turisták tájékozódását és információkkal való ellátását 10 ezer tábla segíti, a kékkör nyomvonalát GPS-alapon is felmérték.

A végéhez közeledik Magyarország legnépszerűbb turistaútvonala, az Országos Kékkör megújítása: a 2,7 milliárd forintos beruházás utolsó elemeit szeptember végére adják át - közölte a Magyar Természetjáró Szövetség hétfőn.

Az Országos Kékkör a három kéktúra egységesítésével jött létre, s az európai uniós támogatást élvező fejlesztésnek köszönhetően Európa egyik legmodernebb és leghosszabb, 2550 kilométeres turistaútvonala lett. 

Hernádi Levente

A munkálatok keretében megtisztították az utakat, újrafestették a jelzéseket, 230 objektumot, köztük kilátókat, hidakat, turistaházakat, pihenőhelyeket építettek vagy hoztak rendbe, felújították a pecsételőhelyeket, lecserélték a pecséteket. A turisták tájékozódását és információkkal való ellátását 10 ezer tábla segíti, a kékkör nyomvonalának GPS-alapú felmérésével, az adatoknak a Természetjárók Térinformatikai Rendszerébe rögzítésével lehetővé vált mobilalkalmazás készítése.

A projekt részeként szolgáltatóhálózatot építettek ki, az ide tartozó 350 szállásadó, vendéglátóegység és kerékpárszerviz kedvezményt ad a természetjáró kártyát felmutató túrázóknak.

A megújult Országos Kékkör útvonalának karbantartása kiemelt feladat lesz, amelyben a tervek szerint 249 úgynevezett ranger nyújt segítséget.

Ripszám István, a Mecsekerdő Zrt. vezérigazgató-helyettese azt hangsúlyozta, hogy a bakancsos turizmus tekintetében utoljára 40-50 évvel ezelőtt volt a mostanihoz hasonló nagyságrendű fejlesztés.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!