Legyen minden város Vancouver!
Francia építészetmúzeum
A múlt héten Párizsban megnyílt a világ első olyan kiállítása, amely egy egész évezredet átfogva, szerves egységben mutatja be egy ország építészetének korszakait. Az építészet és a nemzeti örökség városa nevű múzeumban - a Trocadéro tér melletti Chaillot-palota keleti szárnyában - az egyedülálló vállalkozáshoz 8 ezer négyzetméteren nem kevesebb mint négyszáz életnagyságú másolatot készítettek a legnevezetesebb franciaországi épületek homlokzatáról, jellegzetes részleteiről, valamint makettek, freskó-, kép- és szobormásolatok segítségével vezetik végig a látogatót a régi korok örökségétől a legmodernebb építészeti alkotásokig. A múzeum terve még 1994-ben született, ám mivel több intézmény gyűjteményét és munkáját kellett összehangolni, ráadásul 1997-ben egy tűzvész pusztítása is hátráltatta a munkálatokat, csak mostanra lettek készen.
A New York Palota nyerte el Budapest Építészeti Nívódíját
A Lánchíd 19 Design Hotel, a lágymányosi Infopark "D" épülete és a New York Palota rehabilitációja nyerte el a Budapest Építészeti Nívódíja 2007 pályázaton a legkiemelkedőbb új és felújított épületeknek járó címet az idén.
Építészeti Nívódíjat kapott a Millennium Tower
Irodaház kategóriában, Építőipari Nívódíjat kapott az Arcadom Zrt. egyik épülete, a millenniumi városrészen épült Millennium Tower Irodaház. A díjat az alapítók által delegáltakból álló bíráló bizottság ítélte oda.
Ötmillió forintos versenybírság a Magyar Építész Kamarának
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) ötmillió forintra bírságolta a Magyar Építész Kamarát (MÉK), mert a szabályzataiban található rendelkezéseket árkartell létrehozásának minősítette - közölte a GVH.
Impotencia és abortusz az építészetben
A legtöbb építészeti terv nem valósul meg. S ez persze nem olyan nagy baj. Ahogy a felejtés is karbantartja az elmét, úgy alakítják a várost a meg nem épült házak. Egy ma nyíló kiállításon azért szép számmal látni olyan épületterveket, amelyek alakot öltve jobbá tehetnék az életünket.
Ingyen szexre alapozna London főépítésze
„Azért akarnak minél többen nagyvárosokban élni, mert sokkal több a lehetőség ingyen szexre”, jelentette ki Peter Wynne Rees, London főépítésze egy müncheni konferencián, amely a városok fenntartható fejlődéséről szólt.
Politikusok és építészek „vérfertőző” viszonya - videók
Az egyik dolgozott a kínai kommunistáknak meg a Las Vegas-i kaszinóknak. A másik pedig Sztálinnak meg Mussolininak, aztán beszállt a New York-i ENSZ-palota tervezésébe. Építészek. Olykor zsenik, máskor szörnyetegek. De mit mondjunk a politikusokról, akik saját emlékművüket akarják látni, zokszó nélkül robbantatnak fel műemlékeket, és mindenbe beleszólnak?