szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Hogy melyik film számít rossznak és melyik jónak, az ízlés dolga, ezért könnyen előfordulhat, hogy az bizonyos alkotások az idei év legjobb és legrosszabb listáján is szerepelnek. Mi most egy százas gyűjteményből válogattunk – teljesen szubjektíven.

Az évtizedes visszatekintések mellett a 2009-es évet is értékelni kell filmes szempontból, van miből válogatni. A brit Times 100 legrosszabb válogatásába bekerültek nagy költségvetésű csalódások, mellényúlások és olyan darabok is, amelyek már eleve sem az igényes közönséget célozták meg. Saját gyűjteményünkbe a nyilvánvalóan rossz filmeket nem is nagyon választottuk be, hiszen azoknak felmentésük van a minőségi követelmények alól. Önhatalmúlag kihagytuk azokat az alkotásokat is, amelyek nekünk azért is tetszettek (mint például a 2012), úgyhogy a következő top 5 legrosszabb listáért leginkább minket kell szidni, ha muszáj.
 
Furcsa módon a Nász-ajánlat hiába kapot szörnyű kritikákat, az imdb.com-on a kiválónak mondható 6,9-es minősítést kapta, úgy látszik, vannak még elvakult Sandra Bullock rajongók. De az is lehet, hogy pont Ryan Reynolds kigyúrt meztelen teste volt ilyen hatással bizonyos nézőkre, tényleg látványos fiatalember, de ezt a forgatókönyvet lehetetlen megmenteni egy kockás hassal. Néhány filmítész már könyörgött Bullocknak, hagyja abba a romantikus vígjátékok készítését és láss csodát, ahogy a színésznő végre valami komolyabbal próbálkozott, mint a The Blind Side (A vak oldal), meg is lett az eredménye.


A Terminator n+1-dik, Megváltás címen futó része is népszerű az imdb közönsége körében, pont annyira, mint az előző vesztes, a sorozat láthatóan kitermelt magának egy méretes bázist, akiknek bármi jó, csak legyenek benne gonosz robotok, meg John Connor. A film legnagyobb bűne nem is röhejesen hülye párbeszédek vagy az értelmetlen fordulatok, hanem a humorérzék teljes hiánya.

És ismét egy közel hétpontos a legrosszabbak listáján, de nem tágítunk, hiába szavaz fenntartások nélkül a Dan Brown brigád – az Angyalok és démonok nálunk már a kínos kategóriába tartozik. Nyilván az eredeti történet irrealitása sem segít, de az adaptációban sikerült még súlytalanabbá tenni a nagyszabásúnak szánt mesét és mivel könnyen rá lehet jönni a megoldásra, még a meglepetés öröme is elvész. A könyv számos hibáját a mozgókép továbbiakkal tetézi, amiket persze a szemfüles nézők össze is gyűjtöttek.


Hasonló alaphelyzetből indul ki a Miért éppen Minnesota? mint a Nász-ajánlat, csak kisebb költségvetéssel csináltak ugyanolyan rossz filmet, ezúttal Renée Zellweger főszereplésével. Ezt már az imdb felhasználói sem imádták annyira, na persze, nincsenek benne akkora sztárok. Pedig Harry Connick Jr. micsoda pompás sorozatgyilkos volt annak idején, igazán kár romantikus szerepekre vesztegetni a tehetségét.

A Push (Lökés) című fantasztikus akció-thriller izét nálunk be sem mutatták moziban, de dvd-n meggyőződhet róla mindenki, mennyire elbaltázták. Pedig van benne jónéhány remek színész, például Dakota Fanning vagy a világszép Camilla Belle, hogy Djimon Hounsouról nem is beszéljünk, de ez édeskevés az örömhöz. Unalmas, kiszámítható, logikátlan.

KM

Itt az elektromos Suzuki Vitara új koreai kihívója

Itt az elektromos Suzuki Vitara új koreai kihívója

Engedélyköteles tűzijáték okozhatta a szilveszteri halálos balesetet Létavértesen

Engedélyköteles tűzijáték okozhatta a szilveszteri halálos balesetet Létavértesen

Megszűnt az áramellátás több csongrádi településen

Megszűnt az áramellátás több csongrádi településen

Nem tartóztatták le a csepeli anyagyilkosság gyanúsítottját

Nem tartóztatták le a csepeli anyagyilkosság gyanúsítottját