szerző:
life-style.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Miért? Mert a szavazatmaximalizálás fontos dolog.

Miért? Mert a szavazatmaximalizálás fontos dolog. Osztottak, szoroztak, és arra jutottak a kormánypártok – ezen persze a Fideszt értem, a KDNP leginkább arra való, hogy néha csitítgassák --, hogy jóval több szavazatot vesztenének, mint amennyit nyernének. Remek megoldás? Nem, aljas, elvtelen megoldás, de mindaddig, míg a választók többsége nem szeretné – nyilván nem egy közvéleménykutatásban szondázták ezt a kérdést --, addig nem lesz abortusz-tilalom. A hírek szerint persze a terhességmegszakítások OEP támogatására szánt összeget csökkentették, így kérdés, hogy ez eddig is drága műtét mibe fog kerülni a következőkben. A finanszírozási rendszer látszólag szociális érzékenységről teszi tanuságot. A segélyre szorulóknak ingyen van. A kiskorúaknak féláron. De nézzünk kicsit e szociális intézkedés mögé, és vessük össze azzal, amit a minap nyilatkozott Semjén Zsolt.

Az abortusz, véleménye szerint nem szükségszerű, hiszen számtalan pár vár befogadható gyerekre, az állami gépezet pedig csikorog. Hordja hát ki a nemkívánt terhességet az anya, és adja örökbe gyermekét. Innen aztán elkalandozhatnék a szigorúan büntetett béranyaság, illetve a magánszerződés alapján történő, úgyszintén tiltott azonnali örökbefogadás felé, de nem teszem.

Babarczy Eszter
Berki Beáta
Babarczy Eszter kultúrtörténésznek tanult, de a tudománynál fontosabbnak tartja a tanítást, és annál is fontosabbnak a beszélgetést. Nem professzionális
publicista, mindenről ír, ami megérinti, felháborítja vagy
elgondolkodtatja. Sokfele dolgozott, most a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem és az IBS tanára. Mindenben feladatot lát, ezért hozott létre önsegítő honlapot pszichés gyötrelmekkel küzdőknek, és egyesületet, amelynek célja, hogy végre tiszta fejjel beszéljünk a magyar társadalomról.

Térjünk csak vissza ehhez a bizonyos képmutatáshoz. Mire jó az abortusz-finanszírozás megváltoztatása? Leginkább arra, hogy a nem kívánatos alsóbb néprétegeknek (többnyire cigányok) ne legyen annyi gyereke (amúgy se fogadják őket örökbe, hacsak nem kötnek ki nevelőszülőknél, mely eseteben érdemes felidézni Állami Árvácska történetét). A középosztályt és az alsóközéposztályt viszont rettentsük el. Ha nem állna szöges ellentétben a saját hozzájárulás mértékének növelése a kormányzat politikájával, amely éppenséggel következetesen a gazdagoknak, a felsőközéposztálynak kedvez, gondolhatnánk, hogy végre némi szociális érzékenységről tesznek tanúságot. Hohó! Erről szó sem lehet. A kormány vágyai igen egyszerűek. A középosztály szüljön minimum három gyereket, a leszakadók, s köztük főként a cigányok pedig szüljenek minél kevesebbet. A magyar társadalom többsége természetesen ezzel is egyetért, és demográfiai szempontból – hűvösen szemlélve – van benne racionalitás, ha szűklátókörű is.

Egyszóval, a KDNP szenteskedik (de legalább elvei vannak), a Fidesz pedig politizál (elvei pedig nincsenek). Amit egyikük sem tesz (nem mintha eddig bármely kormány különösebb figyelmet szentelt volna az ügynek), az az abortusz maga. A nők, akik abortuszra kényszerülnek. Ezeknek a nőknek a választási lehetőségei. És az, amit e választási lehetőségek bővítésére a kormány tehetne, ha akarna. De persze nem akar – legyen a család szentség, az esélyegyenlőség pedig erkölcsi megújulás, aztán a többit intézzék el a vállalatok, rugalmasabb munkaidőt biztosítva, netán még vállalati óvodát is. Fizessen a vállalat a női gyerekvállalásért, ha nem fizet, majd jól megbüntetjük – lóg a levegőben a fenyegetés. Mi marad tehát a vállalatoknak? Nem vesznek fel kisgyermekes vagy szülőképes nőt. Mi marad a terhes nőknek? Az abortusz vagy az éhezés.

Nincs nő, aki az abortuszt afféle sportgyakorlatként élné meg. Ha hangosan követelik is egyes csoportok a nő rendelkezését saját teste felett, mindannyian érezzük, mennyire fals érv ez. Szeretnénk gyereket (legalábbis legtöbbünk szeretne), többet is, mint amennyit végül, a kijózanító valóság közepette, megengedhetünk magunknak. Mint (lecsúszó) középosztályi nők. Mint nők, akik tudják, hogy anyai kötelezettségük nem ér véget azzal, hogy a gyereket lehetőleg valami minőségi iskoláig eljuttatják (ez is hat-hét év már). Mert a gyereket jó középiskolába, onnan pedig jó egyetemre szeretnénk küldeni. Egy gyerek huszonöt-harminc éves projekt, nem Magyarországon, hanem minden fejlett országban. A különbség csak az, hogy míg fejlettebb országokban ezt a projektet a keresetek nagyjából finanszírozhatóvá teszik (bár az Egyesült Államokban komoly feszültségek vannak már kialakulóban), itthon egyre küzdelmesebb. Nem egy kereset, hanem két kereset kell hozzá. És az a második kereset nagyon hiányzik. Hiányzik, ha valaki három gyerekkel sokáig otthon marad. És hiányzik, ha egyedül marad a gyerekével.

Marton Szilvia

A kormány esélyegyenlőséget kíván nyújtani a családoknak. De az isten szerelmére, miféle családoknak? Olyan családoknak, amelyek a magyar családoknak már csak töredékét teszik ki. Mindenki másnak marad a küzdelem. Marad a kétségbeesés, amikor mérlegelnie kell, vajon még egy gyermeket fel tud-e nevelni tisztességesen – középosztályi színvonalon. Marad végül a megalázó abortusz.

Ki beszél ezekről a nőkről, amikor bölcs keresztény férfiak a magzat élethez való jogáról prédikálnak? Ki beszél arról a nem kívánt gyermekről, aki már születésekor esélytelen arra, hogy megkapja azt a neveltetést, amely nélkül aligha boldogul majd. Ki beszél azokról a családokról, vagy, pláne egyedülálló dolgozó asszonyokról, akik tudják, hogy bölcsődére nem számíthatnak, óvodára is csak jó esetben, de a munkahelyük mindenképpen odavész. Ki prédikál erről a parlamentben a kormánypárti padsorokban? Ki ismeri el, hogy az építmény, amelyet építenek, éppen arról szól, hogy egyes gyermekeknek – a cigányok gyermekeinek – jobb meg sem születniük? És ki beszél arról, hogy a középosztályi családok maguk érzik úgy, hogy jobb egy gyermeknek, ha meg sem születik.

Az abortusz nem szimbolikus háború dühös feministák és önelégült keresztény úriemberek között. Az abortusz az esélyegyenlőségről szól, a családok valóságáról Magyarországon. Nem elég követelni a abortusz jogát (kétlem egyébként, hogy ez emberi jog volna). Amit követelnünk kell, az sokkal több ennél: a kormány és a kormánypártok nézzenek bele egyszer néhány statisztikába. Az ál-konzultációk és a negédesen mosolygó propaganda-családok helyett nézzenek szembe a kétkeresős családok vagy az egyedülálló szülők lehetőségeivel. És ezután beszéljenek az abortuszról. Mert a szavazatok számolgatása itt meg ott politikai cinizmus. A politikai bölcsesség annak megértése, miért is ellenzi a magyar polgár az abortusznak – mint végső és kétségbeesett választásnak – a betiltását.

Anomáliák az időjárásban és a politikában, papírforma a fociban – 2024 Krónikája

Anomáliák az időjárásban és a politikában, papírforma a fociban – 2024 Krónikája

A Bayraktar drónok gyártója vette meg a Piaggio repülőgépgyártót

A Bayraktar drónok gyártója vette meg a Piaggio repülőgépgyártót

Az azeri légitársaság szerint külső behatás miatt zuhant le az utasszállító repülőgép

Az azeri légitársaság szerint külső behatás miatt zuhant le az utasszállító repülőgép

Leukémiában szenved Basar Asszad elűzött szíriai diktátor felesége

Leukémiában szenved Basar Asszad elűzött szíriai diktátor felesége