Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Vörös lidérceket figyeltek meg Magyarország felett – fotó
szerző:
life-style.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!
Vörös színűek, változatos alakban fordulhatnak elő, horizontális kiterjedésük elérheti az 50 kilommétert, magasságuk...
Vörös színűek, változatos alakban fordulhatnak elő, horizontális kiterjedésük elérheti az 50 kilommétert, magasságuk akár 70 is lehet, élettartamuk mindössze néhány ezredmásodperc. Egy zivatarban kialakuló, nagy energiájú lecsapó villám által elindított impulzus hatására, mintegy 40-50 kilométeres magasságban, a mezoszférában keletkeznek. A mezoszférában a légkör sűrűsége már igen ritka, a földi légkör össztömegének mindössze 1 százaléka található meg itt. Egy átlagosnál nagyobb energiájú felhő-föld lecsapó villám a mezoszféra ritka légrétegében úgynevezett ködfénykisülést idézhet elő. E jelenség a vörös lidérc. A Metnet szerint Magyarországon nem újdonság a jelenség megfigyelése és kutatása, sőt élen járunk a lidércvadászatban.