Real Madrid: ha nem jön Gerrard, már van "B" terv

A dél-afrikai labdarúgó-világbajnokságon feltűnt játékosok közül legújabban a bronzérmes német együttesben szereplő Sami Khedirát nézte ki magának a Real Madrid - adta közre értesülését internetes oldalán a királyi gárda ügyeiben amúgy rendre jól tájékozott Marca című spanyol sportnapilap.

  • MTI MTI
Real Madrid: ha nem jön Gerrard, már van

Az újság úgy tudja, hogy vele szeretné megerősíteni a legutóbbi bajnoki szezonban az FC Barcelona mögött (megint) másodikként végzett fővárosi alakulat középpályáját a portugál José Mourinho, a blancók új vezetőedzője.

Állítólag Khedira megszerzése azonban egyelőre csak afféle B terv, merthogy a Real alapvetően az angol válogatott és a Liverpool irányító-középpályás játékmesterét, Steven Gerrardot akarja megkaparintani, s ha ez a törekvése nem vezet eredményre, akkor kerül előtérbe a német futballista. További "beszerzési" gondot jelenthet, hogy Khediráért jelenlegi klubja, a Stuttgart legalább 15 millió eurót kér, míg a Real Madrid ajánlata egyelőre "megállt" 8 milliónál.

Khedira a dél-afrikai vb egyik felfedezettje, s erőteljes játékához az uruguayiak elleni, szombat esti bronzmeccsen eredményesség is társult, hiszen 2-2 után ügyes fejessel megszerezte saját maga válogatottbeli első találatát, amely ráadásul német győzelmet jelentő, és világbajnoki harmadik helyet érő gólnak is bizonyult. További árfelverő tényező lehet, hogy a középpályásért a Real mellett bejelentkezett az angol bajnok Chelsea is.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?

vélemény

Parászka Boróka: A rezsimbontás receptje

Ma Magyarországon nem látszik az alagút vége. Egyelőre ott tartunk, hogy el kell hinnie az ország határain belül és kívül élőknek, hogy lehetséges a megtisztulás, és mindenkinek lehet helye, feladata ebben.