A közmédia közvetítheti a lengyel-ukrán rendezésű Eb-t

A közmédia nyerte el a 2012-es, lengyel-ukrán közös rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság közvetítési jogát.

  • MTI MTI
A közmédia közvetítheti a lengyel-ukrán rendezésű Eb-t

"Hivatalos, aláírt szerződés ugyan még nincs a kezünkben, de arról értesültünk az európai szövetségtől, hogy az MTVA pályázata nyerte el Magyarországon a jövő évi futball Eb közvetítési jogát, így a közmédia sugározhatja a mérkőzéseket" - mondta szombaton az MTI érdeklődésére Szabó László, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) kommunikációs igazgatója, aki hozzátette, az még nem eldöntött, melyik csatornán kerülnek képernyőre a találkozók, de kézenfekvőnek tűnik, hogy az m1 legyen ez. Kiemelte, a közmédia 1976 óta sugározza a futball Eb-t, s örömét fejezte ki, hogy ez a sorozat most sem szakad meg.

Tájékoztatása szerint az Eb 31 meccséből 27-et sugároz élőben a közmédia. A torna négy csoportjának utolsó, harmadik fordulójában egy időben zajló két találkozóból az egyiket, azaz szám szerint összesen négyet a Chellomedia csatornái (Sport Televízió) tűzhetik műsorukra. Az MTVA sportközvetítések tekintetében stratégiai partnere, a Sport TV egyúttal korlátlan ismétlési jogot is szerzett.

"A kiemelt sportközvetítések, mint a magyar válogatott Eb-selejtezői, vagy Klicsko profi ökölvívó világbajnoki címmeccse nézettségi csúcsokat döntöttek, s ebbe a stratégiába illeszkedik az Eb közvetítési jogának elnyerése is" - hangsúlyozta Szabó László. "Külön öröm, hogy a magyar válogatott még versenyben van a részvételért, s az m1 élőben közvetíti október 11-én a Finnország elleni utolsó selejtezőmérkőzést, amely akár sorsdöntő jelentőségű lehet a csoport második, pótselejtezőt érő helyének megszerzésében".

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?