Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Csernoviczki Éva egész napos munka után, egy megingással hozta a maximumot, s végül a bronzmeccsen megverte a japán Fukumi Tomoko -t, így a VB bronzérmet követően a tatabányai versenyző immár olimpiai éremmel is rendelkezik.
Nagyon izgalmas meccsen szerezte meg a női cselgáncsozás első olimpiai érmét a pekingi olimpián szerzett hetedik helye után Csernoviczki Éva, a negyvennyolc kilósok közt. A világranglista első helyezettje ellen elérni ezt, igazi bravúr, márpedig a japán lány így érkezett Londonba. A mérkőzés hosszabbítással dőlt el, Éva edzőjét – egyben édesapját – el is küldte a játékvezető a tatami mellől, nyilván kevésbé bírta idegekkel a meccset a papa, mint a lánya.
A döntő akció egy kívülről indított horog formájában érkezett meg, Fukumi nem tudta kivédeni, ezzel pedig el is dőlt a bronzmeccs. Éva volt az első, aki tatamira lépett a magyar különítmény tagjai közül, húsz év után éremmel indítani az olimpiai játékokat – legalábbis bíztató lehet a cselgáncs csapat többi tagja számára is.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.