Az eddig eltelt két fordulóban egyértelműen kiderült, hogy a két főcsoport csapatai között jelentős különbség van. Az American Football Conference (AFC) csapatai eddig jócskán elmaradnak a National Football Conference-ben (NFC) szereplő egyesületektől. A két konferencia csapatai mindössze nyolcszor találkoztak eddig egymással, ebből hétszer az NFC csapatai diadalmaskodtak.
A fenti adatokat csak azért érdemes kiemelni, mert az elmúlt időszakra nem ez a tendencia volt jellemző. Az AFC toronymagasan uralta a két konferencia csatározásait, '95-től 2010-ig nem fordult elő, hogy gyengébben szerepeltek volna az NFC csapatainál. A szezon során 64 mérkőzést rendeznek minden évben két különböző főcsoport csapatainak részvételével, amelyből a tavalyi szezonban az NFC csapatai 33 mérkőzést nyertek meg.
Amire viszont érdemes lesz odafigyelni az az irányítók szereplése, a védelmek keménysége, vagy éppen a nyeretlen csapatok küzdelme. Az ESPN segítségével megvizsgáltuk, hogy milyen érdekességekre lehet számítani a késő esti összecsapásokon.
Támadóegységek találkozása Baltimore-ban
A New England Patriots a Baltimore Ravenshez látogat a vasárnap éjszakai mérkőzésen, amelynek a legnagyobb kérdése, hogy mi fog történni a két csapat támadójátékával. A patrióták a múlt héten elvesztették az egyik tight endjüket, Aaron Hernandezt, aki bokasérülés miatt került a maródiak listájára, ami jelentős érvágás a New England támadósorának. A szélső elkapó Wes Welker az Arizona Cardinals ellen jó teljesítményt nyújtott, 95 yardot kapott el, ennek ellenére Julian Edelman szerepel előrébb a csapat rangsorában. A passzjátékban látványosan erős a Patriots, de akár futásban is képesek maradandót alkotni. A Baltimore az első két mérkőzésen 258 futott yardot engedélyezett az ellenfeleknek, ennek ellenére nem könnyű ellenük ezt a támadási variációt érvényesíteni. A nagy kérdés, hogy Tom Brady a passzokat fogja erőltetni, vagy a futásra fogja inkább sarkallni a társait? Akármi is lesz, Bill Belichick edző fiainak nagyon kell ez a győzelem.

Újabb kemény kihívás Peyton Manning előtt
A Houston Texans védekező edzője (defensive coordinator), Wade Phillips rengeteget tanulmányozta Peyton Manning, Pittsburgh Steelers és Atlanta Falcons elleni mérkőzéseit, hogy megtalálja az irányító gyenge pontjait, aki a Steelers ellen szárnyalt, a Falcons ellen szenvedett. Az első két mérkőzésen mindenki számára egyértelművé tette az idősebb Manning fivér, hogy a 20 yard feletti passzok eddig nem mennek neki. Ami azon belül volt, az 74.1%-ban ment saját játékosához, míg az amely messzebre szállt volna, mint 20 yard, az az eddigi adatok alapján egyszer sem sikerült öt próbálkozásból. A leírtakból egyértelműen kiderül tehát, hogy Phillipsnek nem lehet más célja, mint rákényszeríteni Manninget arra, hogy a rövid passzainak a ritmusát megtörje.
Vesztesek csatája a Superdome-ban
A Kansas City Chiefs és a New Orleans Saints komoly ambíciókkal érkezett a bajnokságba. Mindketten a rájátszást tűzték ki célul, ennek ellenére a 16 mérkőzést számláló alapszakasz három mérkőzése után valamelyik csapat három vereséggel fog állni, ami után nehéz lesz bejutni a legjobbak közé. A "szentek" botladozása megmagyarázható, ugyanis az idény előtt távozott két edző a csapattól, mindketten meghatározó jelentőséggel bírtak a csapat számára, hiszen az egyikük a vezetőedző Sean Payton volt, aki bajnoki címig vezette 2009-ben a new orleans-i csapatot. A másik pedig a segédedzője, Joe Vitt volt. A Chiefs a szezont négy védővel kezdte és általában a második félidőre omlottak eddig össze. Az erőtlen hátsó alakzatukat mutatja, hogy 9.54 yardot engedélyez passzolási kísérletenként az ellenfélnek, vagyis átlagban mindig sikerül az "első-és-jó", ha a támadó csapat éppen passzolni akarna ellenük. Ha Drew Brees, a Saints irányítója jobb napot fog ki, akkor ezt könyörtelenül ki is használja majd.
A Chargers hihetetlen lendülete
Normális esetben Norv Turner csapatai gyengébben szokták kezdeni a szezont. Ebben az évben ez eddig nem mondható el a San Diego Chargersről, amely 2-0-ás idényt produkál két mérkőzés után. Küzdelmes mérkőzésen verték 22-14-re az Oakland Raiderst, ami után a Tennessee Titanst tönkreverték 38-10-re. Azonban a mostani, Atlanta Falcons elleni mérkőzés lesz számukra az eddigi legnagyobb fokmérő. Turner eddig a védekezésére lehet a legbüszkébb. Az előző két mérkőzésen a futójátékosok legjobbjai rohamozták a védősorukat, de könnyedén ellenálltak, mindössze 83 yardot engedélyeztek, ami csekély 2.8 yardos átlaggal voltak képesek összehozni, ráadásul két TD-t szereztek csak ellenük és igen alacsonynak számító 24 pontot. Az atlantai csapat azonban remekül összerakott támadójátékkal érkezik San Diegóba, Matt Ryan vezetésével. A Chargers legjobb esélye az lehet, ha sikerül megfékezni az ellenfél két szélső elkapóját, Julio Jonest és Rodney White-ot, és nem engedik szárnyalni a tight endet Tony Gonzalezt.
Az újoncok szereplése
Öt újonc irányító és öt tavalyi draft kiválasztott is kezdő lesz az este. A harmadik fordulóban meg kell különböztetni, hogy melyik ifjú quarterback fog javulni és melyik fog visszaesni. Érdemes talán Robert Griffin III-al kezdeni, aki hazai pályán folytathatja remeklését a Cincinnatti Bengals ellen, amely 35.5 pontot engedélyez az ellenfélnek, emellett pedig 325.5 yardot szoktak ellenük elérni. Jake Locker a Titans másodévese a Detroit Lions ellen próbálja feledtetni a gyenge produkcióját, amit mutatott a San Diego Chargers ellen. A clevelandi Brandon Weeden a második fordulóban nagyon jól passzolt a Bengals ellen. Ezen a héten a Buffallo Billse ellen mutathatja meg, hogy mire képes. Az Indianapolis Colts játékosa, Andrew Luck legyőzte Christian Pondert és a Minnesota Vikings csapatát a múlt héten. Ma este Luck a Jacksonville és Blaine Gabbert ellen kell helyt álljon, aki remekül kezdett a Ponder vezette Minnesota ellen, de a Houston ellen az előző fodrulóban viszont igen gyenge teljesítményt nyújtott.
