Az elődöntőbe jutott az Australian Openen Konta Johanna

A 24 éves Konta magyar szülők gyermekeként született Sydneyben, magyar útlevele mellett ausztrál és brit állampolgársággal rendelkezik, de egy nemzethez húz a szíve.

  • hvg.hu/MTI hvg.hu/MTI
Az elődöntőbe jutott az Australian Openen Konta Johanna

Három útlevéllel, köztük magyarral is rendelkezik a brit Johanna Konta, aki szerdán bejutott az ausztrál nyílt teniszbajnokság női versenyének elődöntőjébe. A 133. helyen álló kínai Csang Suajt búcsúztató játékos családja még gyermekkorában hagyta el Ausztráliát, majd az angliai Eastbourne-ben telepedtek le. "Azt hiszem, én vagyok a női Jason Bourne" - utalt tréfásan az amerikai akciófilm-sorozat több identitással is rendelkező címszereplőjére. "Hármas állampolgár vagyok, de egyértelműen britnek érzem magam".

A világranglistán 47. Konta elmondta, azért hagyták el Ausztráliát, hogy a barcelonai Sanchez Akadémián tanulhasson, szülei ugyanis nem akartak túlságosan távol lenni 13-14 éves lányuktól. "Mivel Magyarországról, az európai kontinensről származunk, a szüleim úgy döntöttek, hogy Angliába költöznek. Értem hozták meg ezt az áldozatot" - tette hozzá.

Az Australian Openen először főtáblás teniszező révén 1983 óta először lesz brit női játékos egy Grand Slam-elődöntőben. Akkor Jo Durie került a négy közé a US Openen. Mivel a férfiaknál Andy Murray is bejutott a négy közé Melbourne-ben, a britek 1977 óta először képviseltetik magukat GS-elődöntőben férfi és női vonalon is.

Konta következő ellenfele - első találkozójukon - a hetedik helyen kiemelt német Angelique Kerber lesz, aki a kétszeres bajnok Viktorija Azarenkát búcsúztatta. "Kimegyek a pályára, és élvezni fogom a meccset" - jelentette ki ennek kapcsán a britek büszkesége, aki 2014-ben a budapesti Fed Kupa-tornán kikapott Babos Tímeától.

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.