Gulácsiéknak sikerült győzniük, Szoboszlaiék viszont kikaptak a Napolitól.

A csapatkapitány Lionel Messi már a harmadik percben vezetést szerzett a katalánoknak, amivel ő lett a BL történetének első játékosa, aki sorozatban 15 idényben betalált. Ám az előny birtokában sem nyugodhatott meg a Barcelona, mivel többször veszélyeztetett a cseh csapat, amelyet csak Marc-André ter Stegen bravúrjai akadályoztak meg az egyenlítésben. A második félidőben azonban már a német kapus sem tudott segíteni, de egy öngólnak köszönhetően végül mégis a spanyoloké lett a három pont. A Slavia az utolsó percekben alaposan beszorította a Barcelonát, amelynek ezzel együtt is akadtak helyzetei.

A csoport rangadóján az Internazionale kétgólos győzelmet aratott a vendég Borussia Dortmund felett, így az olaszok pontszámban utolérték a németeket.

A Salzburg – ezúttal Szoboszlai Dominik nélkül – kétszer is egyenlített hazai pályán a Napoli ellen, az olaszok harmadik találatára viszont már nem tudott válaszolni. Ebben a négyesben a címvédő Liverpool 4-1-re diadalmaskodott a Genk otthonában.

Az RB Leipzig egygólos hátrányról fordítva 2-1-re legyőzte szerdán a vendég Zenitet. A német csapatban mindkét magyar válogatott játékos, a kapus Gulácsi Péter és a védő Willi Orbán is végigjátszotta a találkozót.

A H csoport rangadóján, a legutóbb elődöntős Ajax és a Chelsea amszterdami meccsét az angol gárda nyerte Michy Batshuayi 86. percben lőtt góljával, így a Kékek pontszámban utolérték amszterdami riválisukat.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló:

E csoport:
Salzburg (osztrák)-SSC Napoli (olasz) 2-3 (1-1)
Genk (belga)-FC Liverpool (angol) 1-4 (0-1)
A csoport állása: 1. SSC Napoli 7 pont, 2. FC Liverpool 6, 3. Salzburg 3, 4. Genk 1

F csoport:
Internazionale (olasz)-Borussia Dortmund (német) 2-0 (1-0)
Slavia Praha (cseh)-FC Barcelona (spanyol) 1-2 (0-1)
A csoport állása: 1. FC Barcelona 7 pont, 2. Internazionale 4 (4-3), 3. Borussia Dortmund 4 (2-2), 4. Slavia Praha 1

G csoport:
Benfica (portugál)-Olympique Lyon (francia) 2-1 (1-0)
RB Leipzig (német)-Zenit (orosz) 2-1 (0-1)
A csoport állása: 1. RB Leipzig 6 pont, 2. Zenit 4 (5-4), 3. Olympique Lyon 4 (4-3), 4. Benfica 3

H csoport:
Lille (francia)-Valencia (spanyol) 1-1 (0-0)
Ajax Amsterdam (holland)-Chelsea (angol) 0-1 (0-0)
A csoport állása: 1. Ajax Amsterdam 6 pont (6-1), 2. Chelsea 6 (3-2), 3. Valencia 4, 4. Lille 1

hvg.hu/MTI Sport

Négy százszázalékos csapat maradt már csak a BL-ben

A Bayern München, a Manchester City és a Paris Saint-Germain is győzött a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában, kedden, így ez a három csapat, valamint a ma pályára lépő Ajax áll továbbra is tökéletes mutatóval csoportjában.

MTI / hvg.hu Sport

Büntetésekkel szórta meg az UEFA a BL-csapatokat

Szurkolóik viselkedése miatt a holland Ajax és a német Eintracht Frankfurt sem adhat el jegyet a drukkereinek a következő idegenbeli mérkőzéseire. Mások pénzbírságot kaptak.

Ez lenne az idei karácsony slágerajándéka?