A magyar bajnokcsapat Torinóba látogatott a 2020/2021-es Bajnokok Ligája negyedik játéknapján. A Juventus enyhe fölényben játszott, de a Ferencváros állta a sarat. Morata a hosszabbításban szerezte meg a győztes gólt.

A Ferencváros a hosszabbításban kapott góllal 2-1-es vereséget szenvedett a Juventus vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában, így a torinóiak továbbjutottak a négyesből.

A végig bátran futballozó Ferencváros Myrto Uzuni találatával szerzett vezetést a 19. percben, így eddig minden BL-csoportmérkőzésén legalább egyszer eredményes volt. Az ötszörös aranylabdás Cristiano Ronaldo a 35. percben egyenlített, az olasz csapat győztes gólját pedig a csereként beálló Alvaro Morata fejelte a 92. percben.

Az FTC rosszabb gólkülönbsége miatt a Dinamo Kijev mögött maradt a G csoportban, melyből az olaszok mellett szintén nyolcaddöntőbe jutott a továbbra is százszázalékosan élen álló FC Barcelona.

Jövő szerdán az ötödik fordulóban a magyar bajnok a katalán sztárcsapatot fogadja a Puskás Arénában.

A G-csoportban szereplő Fradi az első fordulóban idegenben 5-1-re kikapott a Barcelonától, a második játéknapon pedig hazai pályán 2-2-re végzett a Dinamo Kijevvel. A zöld-fehérek a harmadik fordulóban szintén Budapesten fogadták a Juventust, az olasz csapat akkor 4-1-re nyert.

Élő közvetítésünk:

1. perc: Elkezdődött a meccs!

1. perc: Az első kaput eltaláló lövés a Fradié, Szczesny védte Tokmac távoli lövését.

7. perc: Egyelőre a Juventus uralja a mérkőzést, de igazi helyzetig nem jut az olasz csapat.

12 perc: Uzuni szöglete után Zubkov lő, De Ligt pedig fejjel ment.

14. perc: A mérkőzés eddig legnagyobb helyzet a Juventusé: Dybala lőtt 12 méterről, de Dibusz bravúrral védett.

19. perc: 0-1!  Tokmac húzott el a jobb szélen, beadásába beleértek, így Uzuni elé pattant a labda, aki a jobb sarokba lőtt.

26. perc: Zubkov lő távolról, de De Ligt blokkol.

29. perc: Cuadrado szöglete után Danilo fejel, de Dibusz magabiztosan véd.

31. perc: Zubkov ad jól be jobbról, de Tokmac rosszul veszi át, így oda a helyzet.

33. perc: Uzuni szépen megy el a bal oldalon, még egy esernyőcselt is megenged magának, de mentenek a Juve-védők.

33. perc: Cristiano Ronaldo lő egy lesgólt.

35. perc: 1-1! Ronaldo óriási gólt lő, 16-ról ballal talál be, Dibusz tehetetlen. Ez volt a portugál Európa-bajnok első gólja az idei BL-szezonban.

37. perc: Heister lő Uzuni szöglete után, de McKennie blokkol.

Cristiano Ronaldo mind a 15 BL-szezonjában gól tudott szerezni. Jelenleg a sorozat legeredményesebb gólszerzője 131 találattal.

©

41. perc: Bernardeschi lő ballal 27-ről fölé.

46. Perc: Lovrencsincs ad be, majd Heister lövését blokkolják.

47. perc: Zubkov szögletét vágták ki a védők.

Véget ért az első félidő.

A csoport másik mérkőzésén Dinamo Kijev és a Barcelona 0-0-ás döntetlenre áll.

Félidei eredmények:

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Egyik csapat sem cserélt.

49. perc: Bernardeschi lő az ötösről, de jó a blokk.

A Barcelona közben megszerezte a vezetést Kijevben. Sergino Dest volt eredményes.

54. perc: Ronaldo lő szabadrúgást 30 méterről, de a sorfalba bikázza.

56. perc: Dybala szöglete után Betancur lő mellé.

©

Braithwaite is betalált, 2-0-ra vezet a Barcelona Kijevben.

60. perc: Bernardeschi lő egy hatalmas kapufát, majd Cuardado fejel mellé.

62. perc: Zubkov szögletét kifejeli Ronaldo, majd Lovrencsics lő, de nem túl jól.

63. perc: Hármat cserél a Juventus: Bernardeschi helyett Chiesa, McKennie helyett Kulusevski, Dybala helyett Morata a pályán.

67. perc: Sigér kap sárga lapot, miután fellökte Kulusevskit.

69. perc: Hatalmasat védett Dibusz! Ronaldo kevergetett a kapunk előtt, majd a sarkáról majdnem a kapuba pattant a labda,

Dinamo Kijev-Barcelona: 0-3, megint Braithwaite.

70. perc: Kettőt cserélt a Fradi: Tokmac helyett Boli, Zubkov helyett Isael a pályán.

75. perc: Lovrencsics helyett Botka, Sigér helyett Laidouni a pályán.

76. perc: Morata lő kapufát 11 méterről.

©

80. perc: Danilo fejel össze Uzunival. A játékvezető sárga lapot ad a Juventus játékosának.

82. perc: Betancur hatalmas bombáját tolja kapu fölé Dibusz.

82. perc: Arthur helyett Ramsey, Betancur helyett Rabiot a pályán.

A labdabirtoklási arány 62:38. A Juventus javára.

Ronaldo egyébként már 64 gólnál jár a csoportkörökben.

4 perc a hosszabbítás.

92. perc: 2-1! Cuardado beadását Morata fejeli be. Dibusz majdnem kivédte, de a lábai között becsorgott a labda. Morata ötgólos már a mostani szezonban.

Antoine Griezmann is gólt lő, 4-0-ra vezet a Barcelona Kijevben.

Vége a mérkőzésnek. 2-1-re nyert a Juventus, és továbbjutott a csoportból.

Ezek voltak a kezdőcsapatok:

Juventus: Szczesny - Cuadrado, Danilo, De Ligt, Sandro - McKennie, Betancur, Arthur, Bernardeschi - Dybala, Ronaldo

Ferencváros: Dibusz - Lovrencsics, Blazic, Frimpong, Dvali, Heister - Sigér, Somalia - Zubkov, Uzuni, Nguen

Játékvezető: Daniel Siebert
Partjelző: Jan Seidel, Foltyn Rafael