Hírlevelek
Menü

Olvasási mód:

Betűméret:

Betűstílus:

Németh András
Szerzőnk

Németh András

Németh András Vállalkozás

Itt a bejelentés: még nagyobb lesz a debreceni BMW-gyár

Jelentősen bővíti Debrecenbe tervezett beruházását a BMW. A gyár mellett, ahol a német konszern új elektromos járműveit, a Neue Klasse példányait gyártják majd, akkumulátorokat összeszerelő üzemet is építenek. A BMW így kétmilliárd eurót fektet be Debrecenben, és az új akkumulátorüzemmel további ötszáz embernek ad munkát 2025-től.

Németh András Világ

Nem Oroszország lőtte Lengyelországot, mégis Moszkvát tartja felelősnek a Nyugat

Nagyon valószínűnek tűnik, hogy nem az orosz hadsereg által kilőtt rakéta vagy rakéták öltek meg két embert az ukrán-lengyel határ lengyel oldalán, hanem az Ukrajnát megsorozó támadó rakétákra és drónokra kilőtt ukrán légvédelmi rakéták csapódhattak be Przewodów közelében. Bár az új fejlemények hatására a nyugati politikusok hangneme változik, az alapállás nem: a végső felelősség az Ukrajna ellen háborút indított Moszkvát terheli. Már csak azért is, mert egyes források szerint egy ukrán és egy eltalált orosz rakéta roncsai zuhantak le lengyel területen.

Németh András Világ

Mit válaszolhat Varsó és a NATO a Lengyelországban becsapódott orosz rakétákra?

A lengyel kormány fontolóra vette, hogy a NATO alapszerződés 4. cikkelyének értelmében azonnali konzultációkat kezdeményeznek, miután meg nem erősített hírek szerint két orosz rakéta Lengyelország területén csapódott be, s az incidensben két ember életét vesztette. A rakéták Oroszország számára igencsak rossz pillanatban tévedtek lengyel területre. Még akkor is, ha olyan eszközök zuhantak le a határ közelében, amelyeket eltalált az ukrán légvédelem. Az oroszok – nem először – mindent tagadnak.

Németh András Gazdaság

Így készül az eddigi legnehezebb telére Ukrajna

Néhány napon belül nulla fok alá esik a hőmérséklet Ukrajna jelentős részén, s ez olyan terhelést ró az energiahálózatra, amelyet aligha bírnak ki az orosz drónok és rakéták által megrongált erőművek, távvezetékek és elektromos alállomások. A várható áram- és vízhiány miatt elviselhetetlenné válhat az élet több ukrajnai városban, köztük Kijevben is, így újabb menekülthullám indulhat el nyugat felé.

Németh András Világ

„Feltűnő, hogy milyen sokan kezdtek azon gondolkodni, mi és ki jöhet Vlagyimir Putyin után”

Vlagyimir Putyin orosz államfő február 24-én kezdett ukrajnai agressziójával fel akarta számolni Ukrajna államiságát, ám úgy tűnik az eddigi kudarcosnak tűnő offenzívájával leginkább saját országának stabilitását sodorja veszélybe. Egyre inkább az történik, amire korábban nem sokan számítottak: mind többen kezdenek el gondolkodni azon, milyen lehet a Putyin utáni Oroszország. Egy biztos, stabilitásra aligha számíthat a világ.

Németh András Világ

Teherán Putyin támogatása mellett egy háborút is elindítana, hogy leverhesse a hazai ellenzéket?

Irán most már hivatalosan is elismeri, hogy öngyilkos drónokat szállít az Ukrajnában hódító háborút viselő Oroszországnak, és kész arra is, hogy ballisztikus rakétákkal segítse Vlagyimir Putyin orosz elnököt. Irán más fronton is aktivizálta magát: tovább romlott Teherán és Szaúd-Arábia viszonya, Rijádban attól tartanak, hogy a perzsa állam közvetlen katonai támadást tervez az ország ellen. Közben Iránban rendületlenül tart a demokráciát követelő ellenzékiek tüntetéssorozata és kevés az esély arra, hogy megállapodás szülessen az Iránt sújtó nemzetközi szankciók feloldásáról.

Németh András hvg360

A brüsszeli diplomaták kirúgása mást jelezhet, mégis jól jöhet ki a kormány az EU-s alkuból

A magyar diplomácia egyre inkább katonai szervezetre hasonlít: a legfontosabb érdem a parancsteljesítés. Aki nem lép egyszerre, azt ráveszik a távozásra, így történt a brüsszeli magyar kirendeltség két vezető diplomatájával, és újabb felmondások, kirúgások is várhatók. Sajtóhírek szerint ezek mégsem veszélyeztetik Orbánék megegyezését az EU-s eurómilliárdokról.

Németh András Világ

Putyin legújabb bejelentése után nem a megszállt területek, hanem Oroszország élete változik meg gyökeresen

Hadiállapotot vezetett be Vlagyimir Putyin az Oroszország által a közelmúltban annektált négy ukrajnai megyében, ám ez a gyakorlatban nem sokat jelent, hiszen Herszon, Zaporizsja, Donyeck és Luhanszk megyékben már hónapok óta valódi háború – és nem különleges katonai művelet – zajlik. Az sokkal fontosabb – és a Kreml gondjainak súlyosbodására utal – hogy Oroszország teljes területére különböző korlátozásokat jelentő készültségi állapotot vezetett be. Az is figyelmeztető jel, hogy az orosz hatóságok megkezdték a február 24-e óta tartó háború elején elfoglalt Herszon városában élő polgári lakosok kitelepítését.

1
23 24 25 26 27
70